Abdul Karim Al Majed zachytil mraky ve velmi zvláštní formaci. Podívejte se sami, co vám tento obraz připomíná:

Zdroj: Youtube

Podle nás je obraz nejvíce popsatelný jako sedící dítě letící na ptákovi. Když se onoho pátku slunce loučilo, mraky nabyly surrealistické konfigurace - připomínaly malého cherubína sedícího na opeřeném společníkovi. Srovnání rozmarů s přírodou vyvolává otázky o tajemstvích naší oblohy.

Nebeský výjev rozpoutal virovou bouři. Mraky ve zvláštním tvaru "dítěte na ptáku" zaujaly jeho objektiv i představivost internetu. Snímek se rychle rozšířil na sociálních sítích a rozpoutal diskuse o jeho pravosti a původu.

Vidění známého v neznámém

Zatímco někteří diváci křičeli, že by mohlo jít o digitálně zmanipulovaný snímek, jiní se odvolávali na pojem "pareidolie", což je psychologická zvláštnost, kdy mozek vnímá známé tvary v náhodných vzorcích. Mohlo by jít o klasický případ vidění známého v neznámém?

Údajně se tato nebeská podívaná odehrála v oblasti Rijádu, kde některé mraky nabyly zvláštní podoby malého dítěte sedícího na letícím ptáku. Al Majed, jedoucí po silnici Al Qassim Road na cestě do Thadiqu, si nenechal tento prchavý zázrak proklouznout mezi prsty. Zastavil a zachytil podívanou pro své potomky.

Dva tábory

Video a fotografie tohoto úkazu vyvolaly v posledních dnech smršť internetových diskusí. Sám Al Majed měl ke zveřejnění snímku na internetu výhrady, ale jeho přítel ho povzbudil, aby se o své jedinečné setkání podělil se světem. Sám autor řekl: „Nikdy jsem nečekal takovou míru zapojení. Moje oznámení jsou zaplavená reakcemi. Sdílení osobních fotografií není zrovna mým standardem."

Na Twitteru se objevili kritici, kteří tento jev analyzovali vědeckou optikou. Pareidolie je vrozený sklon lidské mysli nacházet rozpoznatelné formy v nejednoznačných tvarech, podobně jako když spatříte tváře na Měsíci nebo tvory v mracích.

Zatímco skeptici se zamýšleli nad věrohodností snímku a tvrdili, že mohl být digitálně upravený ve Photoshopu, jiní se k němu stavěli vstřícněji. Objevil se videoklip, který zpochybňuje skepsi pochybovačů.

Obloha nad Rijádem vyprávěla příběh

Platformy sociálních médií se staly plátnem pro různé interpretace, uživatelé sdíleli své vlastní postavy vykouzlené z mraků - zvířata a ptáky vytvořené z éterických tahů štětcem.

Ve víru intrik a kontroverzí je Al Majedova fotografie svědectvím o schopnosti přírody vyvolávat údiv a diskuse. Byla pouhým výplodem sklonu mysli k hledání vzorů, nebo se na obloze skutečně odehrála nevídaná ukázka uměleckého řemesla?

Jedno je jisté: obloha nad Rijádem měla ten pátek k vyprávění neobvyklý příběh, protože náhodné setkání s prchavými mraky vyvolalo celosvětovou diskusi a nechalo nás přemýšlet o neustále se měnících plátnech namalovaných nebesy.

Al Majedův snímek je svědectvím o uměleckém díle přírody a lidském hledání zázraků. Vytvořila tuto scenérii skutečně obloha, nebo gobelín utkala mysl?

Zdroje: www.gulftoday.ae, www.bolnews.com