Lenka Kubálková se poprvé objevila na filmovém plátně ve snímku Václava Matějky Můj hříšný muž z roku 1986. Díky své roztomilé dětské roli ve filmu, kde si zahrála dcerku Dagmar Veškrnové-Havlové a Oldřicha Kaisera, si rychle získala srdce diváků. Přestože film měl hořký nádech manželské krize, Lenčina postava dodala příběhu komické momenty.

První kroky

Lenka se k filmu dostala díky sportovní gymnastice, které se věnovala. Na jeden z tréninků totiž přišli filmoví tvůrci a sháněli malou holčičku do připravovaného snímku. A tak byla ve čtyřech letech byla vybrána k obsazení právě Lenka, a to pro svůj vzhled a přirozenou „ukecanost”.

Vzestup v devadesátých letech

Od roku 1990 se Lenka Kubálková začala objevovat před kamerou čím dál častěji. Účinkovala v různých dětských pořadech, včetně Studio Kamarád a Malý televizní kabaret. Spolupracovala také s Dádou Patrasovou a objevila se v několika jejích videoklipech.

Mezinárodní úspěch ve Fantaghiro

Její největší úspěch přišel s účinkováním v sérii pěti italských koprodukčních fantasy filmů Princezna Fantaghiro. V České republice tyto pohádky nezaznamenaly velký ohlas, avšak v Itálii si získaly trvalou popularitu.

Přechod k divadelnímu umění a první zklamání

Lenka si zahrála v divadle Spirála v muzikálu Brouci, inspirovaném životem Beatles. Bohužel divadlo v roce 2002 postihly záplavy, což mělo za následek zničení rekvizit a kostýmů a následně vedlo ke zrušení dalších představení.

Zklamaná Lenka opustila Česko a nějaký čas strávila ve Spojených státech, kde vyučovala herectví na letních kempech. Po návratu do Čech se zaměřila na práci s dětskými herci v castingové agentuře.

Od herectví k mentorování

V současné době se Lenka Kubálková věnuje především práci s mladými herci. Její zkušenosti z filmového světa a láska k umění ji přivedly k tomu, že se stala režisérkou v Letní herecké škole.

Sporadické návraty k herectví

Přestože se Lenka nyní soustředí na práci za kamerou, občas se objevuje i před ní. Diváci ji mohli vidět v seriálech jako Ordinace v růžové zahradě nebo Pojišťovna štěstí.

Zdroje: csfd.cz, fdb.cz, osobnosti.cz