Diamantoví horníci, kteří byli svým objevem zpočátku ohromeni, netušili, že jejich nález vzbudí takový zájem. Diamantonosné písky pocházející z druhohor přidávají na půvabu, i když mumifikovaný tvor je zřejmě novějšího původu.

Mumie podivného tvora vyvolala spekulace a divoké teorie o jeho identitě.

„Nikdy předtím jsme nic takového neviděli, je to jako tvor z jiného světa," pronesl jeden ze zmatených horníků a nazval nález "mumií příšery". Záhadný tvor vykazuje znaky připomínající masožravého savce, jeho druh však zůstává neznámý.

Liška, kuna, vydra…? Nikdo neví, ale teorií je mnoho

Do pátrání se rychle zapojili odborníci, jejichž spekulace sahají od lišky po kunu piniovou nebo vydru. Někteří místní obyvatelé se dokonce zabývají myšlenkou, že se jedná o nový druh dinosaura, což ještě zvyšuje intriky kolem nálezu.

Renomovaný paleontolog Semjon Grigorjev, ředitel Mamutího muzea v Jakutsku, vnáší do celé záhady trochu jasno. „Jedná se o sobola staženého z kůže, moderního," tvrdí a označuje tvora za člena čeledi Mustelidae, kam patří zvířata jako rosomáci, jezevci a fretky.

Nejistota ohledně stáří mumie však přetrvává

Vědci se domnívají, že k určení doby, kdy tvor žil, bude zapotřebí dalšího specializovaného výzkumu. Podle lovců v regionu zvíře pravděpodobně potkal osud před několika lety, kdy ho lovec stáhl z kůže a tělo, které následně mumifikovalo, zanechal v mrazivých sibiřských zimách. Tělo tak ztuhlo a zachovalo se. Podle deníku Siberian Times byly později podivné ostatky převezeny do Jakutska k dalšímu zkoumání. Mrazivé podnebí v Udačensku, kde teploty v zimě klesají až -43 °C, pravděpodobně sehrálo klíčovou roli při uchování těla tvora.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Zatímco vědci pomalu rozplétají záhadu této podivné "mumie příšery", vědecká komunita netrpělivě očekává analýzy, které vrhnou světlo na zcela nový aspekt prehistorické minulosti Sibiře. Tento pozoruhodný objev s ostrými tesáky, impozantními zuby a zajímavými rysy může ještě poskytnout cenné poznatky o dávné fauně tohoto regionu.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, siberiantimes.com, www.seeker.com, www.mirror.co.uk