Byla to mimořádná zpráva, která obletěla svět. Vědci je nejprve považovali za důkaz, že Zemi navštívili mimozemšťané.

Vědci konečně vyřešili záhadu legendárních tříprstých

To, co však tato mumifikovaná těla označovalo za "mimozemšťany", byly končetiny se třemi prsty. Nalezené ostatky byly navíc zvláštní svou bílou barvou. Ta je pro mumie skutečně atypická.

Většina mumifikovaných těl totiž ztmavne v důsledku tepelných a chemických procesů, které je pomáhají vysušit a uchovat po dlouhé roky. Tato byla ale jasně bílá.

Vědci se tak pustili do zkoumání, aby určili, co jsou nalezené mumie skutečně zač. Konspiračních teorií bylo víc než dost.

Vysvětlení je nakonec prosté

Nalezená těla měla podlouhlou lebku, neobvyklou strukturu žeber, na rukou a nohou pouze tři prsty a jejich barva byla jasně bílá.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Mumie byly navíc velmi dobře zachovalé. Bylo tedy možné rozeznat také umístění vnitřních orgánů.

Jedna z mumií skutečně vypadala jako typická mumie z Nazky. Pro tu je typická ohnutá, sedící poloha. Jak uvedl Andrew Nelson, profesor antropologie na Západoantarijské univerzitě v kanadském Londýně.

Lidé z Nazky byli starověkou kulturou v Peru. Ta své mumie zavinovala do textilií a stavěla rozsáhlé geoglyfy zvané linie Nazky.

Vědecká zkoumání také údajně potvrdila přítomnost 23 chromozomů. Tedy stejného počtu, jaký má člověk. Mimozemský zásah byl tak vyloučen.

Přesto to vědce nenechávalo v klidu a zkoumali dál. Zjistili, že mumie byly údajně objeveny v roce 2015 vykradači hrobek. Právě ti "pracovali" v oblasti Nazca, kde vzkvétala starověká kultura stejného jména. Mumie pocházejí od "skupiny 'huaqueros' neboli hledačů archeologických pokladů z města Palpa," uvedl Thierry Jamin, prezident institutu Inkari-Cusco. Jamin se podílí na výzkumu mumií a hlavu této loupeživé skupiny označuje jako Maria.

Nakonec se však ukázalo, že šlo pouze o směs uloupených částí těl. Následně byla poskládána dohromady a pokryta chloridem kademnatým pro větší autenticitu. Tento bílý prášek se totiž běžně používal jako konzervant, zejména pro své antibakteriální účinky. Záhada mimozemšťanů tak byla vyřešena.

Zdroje:

www.livescience.com

www.theatlantic.com

link.springer.com