Někdy lze ty největší záhady vysvětlit zcela racionálními "logickými" způsoby. To jen lidé rádi dělají senzace tam, kde nic zajímavějšího už nejde vymyslet. 

Pocházel muž z Tauredu z paralelního vesmíru?

Muž z Tauredu se objevil v 50. letech 20. století uprostřed japonského letiště a poté záhadně zmizel. Neví se kam a také se neví, kde se má země Taured, jež byla zapsána v jeho pase, vůbec nacházet. Aspoň se tento příběh tak vyprávěl.

O podobných situacích často a rády pojednávaly paranormální příběhy. V nich se vždy někdo objevil a poté zmizel neznámo kam. Do jiného světa či jiné dimenze. Proto se začalo spekulovat, zda záhada muže z Tauretu není příběhem tohoto druhu. Jenže nebyla.

Muž z Tauredu se sice skutečně objevil na tokijském letišti v roce 1954 a než se stačilo zjistit, kde se nachází země Taured, muž se vypařil jako pára nad hrncem. Jak moc byl tento příběh skutečný? Vážně se opíral o paranormální jevy?

Řeč je o muži jménem John Alan Zegrus, který navštívil Japonsko s pasem neexistující země. 

Vědci vysvětlili jednu z největších záhad 20. století

Nyní se však, jak se zdá, ukázalo, že právě tento podivný příběh byl více senzací než čímkoliv jiným. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Zegrus nebyl nic víc než podvodník, který se rozhodl cestovat pod falešnou identitou, s pasem vymyšlené země, navíc popsaný jazykem, který nikdo neznal. A pas nebyl jediné, co tento muž zfalšoval. Používal nepravé šeky a dokonce si zahrál na agenta FBI.

Poté, co přistál na tokijském letišti, kam přiletěl se svou korejskou manželkou z Tchaj-wanu, byl zatčen. Důvodem byly falešné šeky, jež Zegrus použil na zaplacení svého pobytu v Japonsku. 

Po umístění do cely předběžného zadržení ale nezmizel, stejně jako nezmizel z letiště po svém zatčení. To si jen místní lidé vyfabulovali další z příběhů, který se v daný okamžik nabízel, aby vznikla senzace sobě vlastní. 

Z letiště byl Zegrus odvezen imigrační policií. Rychle a bez okolků. A právě to pak zavdalo k základům příběhů, které však měly s paranormálním světem jen málo společného. Zmizelý návštěvník z jiné dimenze nebyl víc než podvodník, kterému jeho štěstí pro jednou nevyšlo. 

Zdroje:

english.newsnationtv.com

www.thetimes.co.uk

www.ladbible.com