Mydlářka z Correggia: Vražedkyně vyráběla z těl obětí sušenky a kosmetiku

Nataša Slánská | 15. 10. 2020

Leonarda Cianciulli byla velice pověrčivá. V mládí jí cikánka vyvěštila, že všichni její potomci zemřou v dětském věku. Když v roce 1939 nejstarší syn narukoval do armády, Leonarda se rozhodla přinést lidskou oběť, aby ho ochránila.

Cikánka měla ve své věštbě svým způsobem pravdu. Leonarda přišla během manželství do jiného stavu celkem sedmnáctkrát, tři plody ale potratila a dalších deset dětí zemřelo pár let po narození. Přežily čtyři, které Leonarda střežila jako oko v hlavě. Nejvíce si zamilovala nejstaršího syna Giuseppeho.

S manželem se usadila ve městě Correggio v italském regionu Emilia-Romagna a zařídila si tu malý obchůdek, kde prodávala mimo jiné i vlastnoručně vyráběné mýdlo. V sousedství se těšila dobré pověsti a našla si zde řadu přátel.

Její svět potemněl ve chvíli, když se měl Giuseppe na úsvitu druhé světové války připojit k armádě. Oplakala už tolik dětí a za žádnou cenu nechtěla ztratit i jeho. Není jasné, jaké síly vzývala, aby ho ochránila. Každopádně se ale domnívala, že taková nadpřirozená ochrana si vyžádá velkou oběť. Třeba i lidskou.

Továrna na smrt A. Dyerová: Adoptovala stovky dětí, aby je pro radost pozabíjela
Magazín

Továrna na smrt A. Dyerová: Adoptovala stovky dětí, aby je pro radost pozabíjela

Leonarda Cianciulli se rozhodla obětovat jednu ze svých sousedek. Slečně Faustině Setti ujížděl vlak a zoufale hledala vhodného muže pro život. Leonarda jí nalhala, že o jednom ví. Přesvědčila Faustinu, aby rodině nic neříkala a přišla ji navštívit. Ve svém domě jí potom přimíchala do vína omamnou látku a zavraždila ji sekerou. Tělo rozsekala na devět kusů a krev slila do džberu.

U soudu popsala svůj další postup slovy: "Kusy těla jsem vhodila do hrnce, přidala jsem sedm kilogramů hydroxidu sodného, který používám na výrobu mýdla, a směs jsem míchala, dokud se maso nerozpustilo na kaši. Tu jsem pak vylila do septiku. Sraženou krev jsem usušila v troubě, umlela a smíchala s moukou, cukrem, čokoládou, mlékem, vejci a trochou margarínu. Z ingrediencí jsem uhnětla těsto a upekla spoustu křupavých sušenek k čaji, které jsem potom nabízela návštěvám."

Leonardin čin však nebyl prostou černou magií. Faustina na schůzku přinesla i své celoživotní úspory, protože věřila, že ze sousedčina domu odjede rovnou do vzdáleného města za svým ženichem.

Vražedkyně zřejmě usoudila, že taková rituální ochrana syna může být i finančně výnosná, a tak v příštím roce svůj čin dvakrát zopakovala. Francescu Soavi nalákala na skvělé místo učitelky v Piacenze, zpěvačce Virginii Cacioppo namluvila, že pro ni vyjednala práci u vyhlášeného impresária. Obě ženy opět rozsekala sekyrou a zmocnila se jejich peněz a šperků.

Vražedkyně Katherine Knight: Naservírovala dětem k večeři jejich otce
Magazín

Vražedkyně Katherine Knight: Naservírovala dětem k večeři jejich otce

Těla skončila opět v hrnci s hydroxidem sodným a v sušenkách, jen s tím rozdílem, že rozpuštěné ostatky ubohé Virginie neputovaly do septiku, ale do hotového kosmetického produktu.

"Její maso bylo bílé a tučné. Když se rozpustilo, přidala jsem lahev kolínské, a po dlouhé době varu z toho vzniklo přijatelné vláčné mýdlo. Po vychladnutí jsem hmotu nakrájela na kusy a rozdala sousedům a známým. I sušenky byly tentokrát lepší: byla to opravdu sladká žena," vylíčila svůj hororový čin Leonarda.

Podezření na ni padlo díky všímavosti sestry poslední oběti. Ta Virginii viděla naposledy vcházet do domu Cianciulliových a více o ní neslyšela. Kontaktovala proto policii, která vzápětí Leonardu zatkla.

"Mydlářka z Correggia" byla za tři hrůzné vraždy odsouzena ke třiceti letům vězení. Zemřela v roce 1970 v azylovém domě pro ženské trestankyně.

Tagy Correggio Druhá světová válka Leonarda Cianciulli mýdlo Piacenza sušenka Virginie