Síla hádanek

Hádanky nejsou jen způsobem, jak se zabavit ve chvílích úporné nudy. Jejich význam jde mnohem dál. Hádanky důmyslně pracují s myslí a nutí nás, abychom byli alespoň chvilku plně koncentrovaní na dané téma. 

Příkladem takových hádanek jsou i ty, které kromě pozornosti vyžadují najít rozdíly mezi dvěma - na první pohled zcela totožnými - obrázky. Když se na ně ale zadíváte pozorně, zjistíte, že shodné rozhodně nejsou. 

Odlišují je naprosté maličkosti, které je třeba najít a zaznamenat. To vyžaduje nejen čas, ale především potřebné úsilí. Tyto hádanky dávají všem zúčastněným možnost naplno zapojit svou mysl a naučit se využívat jejího skrytého potenciálu.

Abyste ale v těchto hádankách uspěli, je nutný smysl pro detail. Bez něho to totiž nejde. Pravidelná práce s hlavou nejenže zlepšuje pozornost, ale také duševní zdraví a pohodu, a to bez ohledu na věk.

Příkladem je i náš obrázek. Respektive dva na první pohled stejné obrázky dívky poslouchající hudbu. Úkol zní jasně. Odhalit mezi těmito dvěma obrázky 3 rozdíly. To ale není všechno. Musíte to stihnout za pouhých 9 sekund. 

Jste připraveni?

Pokud ano, zapněte časovač svých hodinek. Nebude to ale jen tak. Zatímco některé rozdíly najdete na první dobrou, ostatní budou vyžadovat nejvyšší míru pozornosti.

Najděte 3 rozdíly mezi 2 obrázky: 

Zdroj: Youtube

Výzkumy ukazují, že podobné aktivity stimulují klíčové oblasti našeho mozku. Především ty, které jsou zodpovědné za koncentraci a paměť. Proto je zapojení do těchto výzev nejen zábavou, ale také způsobem, jak zlepšit své kognitivní schopnosti.

Pokud jste našli všechny 3 rozdíly, pak vám gratulujeme. Máte jistě skvělé pozorovací schopnosti. Trápit se ale nemusí ani ti, kterým se to nepovedlo. Každé takové cvičení je totiž klíčem ke zdokonalení.

Ne nadarmo se říká, že jen trénink dělá mistra. Pokud jste tuto hádanku nerozluštili, nyní je čas, abychom to udělali za vás a odhalili tři rozdíli, které mezi obrázky jsou. 

Jsou jim odlišný tvar vlasů na levé straně těla, rozdíl mezi barvami přehrávače hudby a poslední rozdíl je v zelené notě na pravé straně každého obrázku. 

Hádanky a hlavolamy, které zaměstnají vaši mysl, nás sice plně nedefinují, rozhodně ale zlepšují naše pozorovací schopnosti. Proto je správné si je užívat. Když je nerozluštíme dnes, určitě budeme příště lepší.

www.linkedin.com, www.jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com