Jedná se skutečně o další netradiční příběh o tom, kterak prostý člověk zcela náhodně zbohatl.

Dva muži, kteří v Číně zbohatli na prasatech

Zatímco čínský zemědělský magnát Qin Yinglin zbohatl jako největší chovatel prasat v zemi na největším trhu s vepřovým masem na světě a dnes je nejrychleji expandujícím a prosperujícím miliardářem na světě, Bo Chunlou je zcela obyčejný muž. Tedy byl. I proto o něm není k nalezení žádné video.

Podrobnosti týkající se Qin Yinglina, chovu prasat, jeho podnikatelského příběhu a jeho raného života jsou obsaženy v tomto videu:

Zdroj: Youtube

V traktu prasete nalezl milionový „poklad“

Jednapadesátiletý vesničan Bo Chunlou žije ve východním Šan-tungu v Číně. I tento muž ale zbohatl z prasat, protože se mu podařilo se náhodou stát milionářem. Stačilo mu jen porazit jedno z jeho prasat... V jeho útrobách totiž nalez bezoár.

Bezoár je dle Wikipedie útvar, který se často nachází v trávicím traktu, i když se může vyskytovat i na jiných místech. Jedná se o mimořádně vzácný předmět, který vypadá jako malá kamenná pevná hmota, která se tvoří v trávicím ústrojí zvířete. Oproti tomu pseudobezoár je nestravitelný předmět, který byl do trávicího traktu zaveden úmyslně. Existuje několik druhů bezoárů, z nichž některé mají anorganické složky a jiné organické. Termín má jak moderní, tedy lékařské a vědecké, tak tradiční použití.

Bezoár se skládá z chlupatých materiálů a dalších nestravitelných produktů. Ten, který Bo Chunlou v trávicím traktu prasete nalezl, měřil 10 cm na délku a necelých 7 cm na šířku. Jeho hodnota byla vyčíslena na 604 240 USD, tedy necelých 15 milionů korun.

Prase za miliony

Když Bo a jeho 26letý syn Bo Mingxue objevili velký žlučový kámen, když porcovali své 550kilové prase. Předmět vyndali, aniž by věděli, co našli. Sousedé jim prozradili, že bezoár má velkou léčivou hodnotu. Tradiční čínská medicína je vyhlášena podivnými objevy.

A právě podle tradiční čínské medicíny je bezoár označován jako "prasečí poklad". Vyznavači TCM věří, že jeho léčivé účinky mohou v lidském organismu odstranit toxiny.

Bo se synem proto po nálezu odcestovali do Šanghaje, kde byl bezoár oceněn. Faktem ale je, že ne vše, co se nachází v trávicím ústrojí zvířete, má cenu zlata. I cena bezoárů je různorodá:

Za cennější se považují bezoáry nalezené uvnitř žlučníku, zatímco obsah nalezený uvnitř žaludku není nic jiného než odpadní produkt.

Zdroje: nextshark.com, en.wikipedia.org/wiki/Bezoar, www.webmd.com