A tak se den jako každý jiný proměnil v den, na který bude farmář jistě vzpomínat s láskou.

Farmář kopal na kukuřičném poli

Tento příběh ale začal o něco dříve a trochu jinak. Byl to totiž příběh parníku s názvem Arabia. Tento pohraniční parník rozvážel zásoby do 16 měst, které tak pravidelně plnil potřebným jídlem. 

Když však v roce 1856 vyplul na jednu ze svých obvyklých plaveb, z města Kansasu, čekalo ho na řece Missouri nemilé překvapení. Parník, naložený doslova od hlavy až k patě, s téměř dvěma sty tunami potravin na palubě, totiž narazil do obrovského ořešáku, který se do řeky dostal a vyhlížel trpělivě svou kořist. 

Tou se pak stal právě pohraniční parník Arabia. Jindy běžná cesta se tak změnila v hotové drama, které však jako pohádka rozhodně nekončilo. Velkým pomocníkem byl také fakt, že se zrovna stmívalo a do vody spadlý ořešák tak vůbec nebyl viditelný. 

Když se parník plující po řece setkal s tlustým kmenem ořešáku a narazil, znamenalo to jediné. K prasknutí napěchovaný parník šel ke dnu. Náraz totiž přišel nečekaně, bez jakéhokoliv předchozího upozornění. 

Svou silou se mu ihned podařilo prorazit byť i tak silný trup parníku Arabia. Fakt, že lodě plují dobře po vodě však ještě neznamená, že jsou nepotopitelné. O tom jsme se v historii již mockrát přesvědčili. 

Netrvalo dlouho a do parníku se začala ve velkém valit voda. Vzniklý otvor tak stačil k tomu, aby se parník navždy ztratil z povrchu "vodního". Nikdo netušil, kde je a jak vrak potopené lodi vlastně vypadá. Až do chvíle, než ho objevil farmář. Objev však ve vodě rozhodně nečekejte.

Našel parník s pokladem o hmotnosti 200 tun a obří ceny

Pár minut po nárazu šla loď i s obřím nákladem ke dnu. Potopila se na dno řeky, do bahna a ostatních naplavenin. Byla řekou zcela pohlcena. Vlivem říčních proudů však nezůstala na místě. Ačkoliv nikdo netušil, kde přesně je, konec 80. let 20. století přinesl náhlé rozuzlení.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Ačkoliv byla nalezena v hloubce 13 metrů, plně pokrytá hlínou, nakonec stejně byla objevena. Za jejím nalezením stojí kansaský farmář, který jednoho dne obdělával kukuřičné pole. Narazil ovšem na něco, co sám ani v nejmenším nečekal. 

Na pomoc přijela nejmodernější technika. Bagry, jeřáb či buldozer se rychle pustily do práce, aby zjistily, co všechno se na kukuřičném poli, respektive pod jeho povrchem skutečně skrývá. Výkopové práce trvaly v řádu několika dní a nutno dodat, byly úspěšné. 

Kromě objevu samotné lodi, což bylo famózní samo o sobě, bylo v lodi ukryto i bohatství obří ceny. Arabia tak odkryla svůj 200 tunový poklad, zahrnující elegantní porcelán, drahé francouzské parfémy, sadu kalikových knoflíků či nádherné bavlněné šaty, které se více než 100 let "válely" pod vodou.

Zdroje:

www.messynessychic.com

www.1856.com

en.wikipedia.org