Vědci na Urale našli 300 tisíc let staré malé předměty. Precizní obrobky mohou přepsat historii

Tereza Malá | 1. 12. 2022

Na Urale byly objeveny tajemné starověké nanostruktury, tedy mikroskopické objekty, které mohou přepsat dějiny. Je totiž možné, že drobné struktury jsou produktem mimořádně staré civilizace, která byla údajně schopna vyvinout nanotechnologie již před 300 000 lety.

O tom, že dávné kultury disponovaly schopnostmi a technologiemi, nad nimiž nám rozum zůstává stát i dnes, víme. Nyní si k nim můžeme přiřadit i nanotechnologie, díky záhadným objektům, které byly nalezeny archeology u řek Kožim, Narada a Balbanyu. Zde byly prováděny na počátku 90. let geologické výzkumy těžby zlata, při nichž byly podivné mikroobjekty nalezeny. Délka nejmenšího z nich je pouhá 1/1000 centimetru.

V pohoří Ural se často objevují různé záhady, počínaje incidentem v Djatlovském průsmyku, kde byla za záhadných okolností nalezena mrtvá skupina vycvičených ruských turistů. Oblast je nechvalně proslulá šamanismem, Yeti a četnými pozorováními UFO.

Předměty OOPArt

Kousky byly nalezené zasazené do 100 000 let staré horniny. Nanodílky vypadají jako kovové cívky, spirály a hřídele. Zařadily se tak do seznamu neidentifikovaných součástí objevených během geologických misí v pohoří Ural, tedy mezi předměty "Out of place Artifacts (OOPArt)“. Takto klasifikované předměty mohou dle badatelů dokonce odhalit, že lidstvo mělo jiný stupeň civilizace nebo vyspělosti. A existují i názory, že za existencí OOPArts stojí mimozemské inteligentní bytosti.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Nanostruktury „pod mikroskopem“

Ruská akademie věd poté provedla několik testů záhadných nanoobjektů. Zjistila, že největší kusy jsou vyrobeny z čisté mědi, menší pak z wolframu a molybdenu. Tyto kovy se díky schopnosti odolávat vysokým teplotám používají v kosmických lodích a raketách. Zvláštní objekty byly poslány k další analýze do Helsinek, Petrohradu a Moskvy, kde se jen potvrdilo, že kovy nevznikly v přírodě samy od sebe, ale byly vyrobeny. A spolu s tím se objevil prostor pro četné (i konspirační) teorie. Například padlo tvrzení, jestli mohly tyto nanostruktury patřit k součástem raket z kosmodromu v Plesecku, jenže se ukázalo, že byly nalezeny v příliš velké hloubce. Po jejich původu se tedy stále pátrá.

Muž hledal mořské houby. Našel vrak obří lodi. Ukrýval zlatý faraonský poklad astronomické ceny
Magazín

Muž hledal mořské houby. Našel vrak obří lodi. Ukrýval zlatý faraonský poklad astronomické ceny

Nyní se zastánci teorie o dávných astronautech domnívají, že místo na Urale, odkud byly podivné nanostruktury objeveny, je důkazem přítomnosti mimozemšťanů před stovkami tisíc let.

Zdroje: mysteriesrunsolved.com, www.reddit.com

 

Tagy Akademie věd České republiky civilizace Helsinky Kožim Moskva Petrohrad Ural