Nápoj na dlouhověkost

Statistické údaje z roku 2023 odhalily, že Hongkong, Macao, Japonsko, Švýcarsko a Singapur jsou na prvních místech žebříčků v průměrné délce života. Čtyři z výše jmenovaných jsou asijské, což potvrzuje spojitost mezi Asií a delší délkou života.

Nyní se ale vysokého věku můžete dožít i vy. Stačí denně popíjet nápoj, jehož recepturu prozradili čínští Iékaři. Jedná se o výživný "zelený" nápoj kombinující okurku, zázvor, avokádo a jablko. Přesto je ale nutné zmínit, že ačkoliv tento nápoj může přispívat k celkové vitalitě, hlavní faktor, který stojí za delším životem Asiatů, spočívá v jejich odhodlání striktně dodržovat zdravý životní styl. To zahrnuje jak výběr stravy, tak fyzickou aktivitu.

Klíčovým aspektem tajemství dlouhověkosti Asiatů je jejich vyvážená strava, která zahrnuje ovoce, zeleninu, obiloviny a libové maso. V čínské a japonské kultuře hraje zásadní roli čaj, a to jak bylinný, tak zelený. Kromě samotné oblíbenosti jsou čaje považovány za zásadní pro podporu zdraví a dlouhověkosti.

Nejde však jen o to, co Asiaté jedí, ale také kolik. Zásada střídmosti je hluboce zakořeněná v čínské moudrosti, což je patrné z přísloví: „Jez polosyta, pij polosyta.“ Tento důraz na kontrolovanou konzumaci má historické a zdravotní kořeny a přispívá k celkové pohodě jednotlivců.

Mládí a vitalita

Přesto se podle čínských lékařů popíjením zeleného nápoje automaticky prodlouží délka života každého z nás. Má to ovšem jednu malou podmínku. Je nutné tento nápoj popíjet každý den. Zvládnete to? 

Chcete mí játra a střeva jako puberťáci? Pak jezte toto:

Zdroj: Youtube

Podle odborníků hraje v dlouhověkosti klíčovou roli také cvičení. Cvičení, jako je čchi-kung a tradiční tai-či, nejsou jen fyzickými aktivitami, ale podporují také duševní a emocionální pohodu. Navzdory pomalému tempu tato cvičení zapojují celé tělo a podporují pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví. Společná povaha těchto cvičení také posiluje sociální vztahy, což dále podporuje holistický přístup k pohodě.

Asijské učení zdůrazňuje význam celkové harmonie, která přesahuje rámec stravy a cvičení. K pocitu životní rovnováhy přispívají praktiky jako feng-šuej, jehož cílem je vytvořit životní prostor v souladu s přírodou. I když může být složité plně pochopit složitosti feng-šuej, zastřešující koncept harmonie s prostředím spolu s preferencí vzdušných prostor bez zbytečného nepořádku rezonuje se snahou o spokojený a prodloužený život.

Elixír asijské dlouhověkosti zahrnuje více než jen zelený nápoj. Jde o holistický životní styl vyznačující se vyváženou stravou, střídmou konzumací, pravidelným pohybem a zaměřením na duševní a emocionální pohodu. Začleněním prvků asijské moudrosti do našeho každodenního života můžeme odhalit tajemství delší, zdravější a harmoničtější existence.

Zdroje: en.wikipedia.org, www.huffpost.com, www.scmp.com