NASA dává svým kosmonautům tento test: Prohlédněte si následující fotografie. Uspěli byste?

Jarouš M Komořanský | 4. 1. 2023

NASA test osobnosti je test, který se používá při výběru astronautů pro lety do vesmíru. Je součástí procesu výběru astronautů, který je spravován NASA, americkou vládní agenturou zodpovědnou za výzkum vesmíru a letectví. Uspěli byste v tomto testu?

NASA test osobnosti je komplexní test, který zkoumá různé aspekty osobnosti kandidátů, včetně jejich schopností řešit problémy, zvládat stres, pracovat v týmu a podobně. Účelem tohoto testu je vybrat nejvhodnější osoby pro práci astronautů, kteří jsou schopni zvládnout náročné podmínky letu do vesmíru a práce na palubě raketoplánu nebo Mezinárodní vesmírné stanice.

Pokud se podíváte na tyto fotografie, co o vás podle NASA vypovídají? Byli byste spíše cestovatel v čase nebo hvězdář? Snímky Jamese Webba totiž vypovídají ledacos o naší osobnosti. NASA podrobila na Twitteru své fanoušky jakémusi testu, v němž žádala uživatele, aby vybrali své oblíbené snímky z vesmírného dalekohledu. V tweetu byly představeny tři skupiny se čtyřmi snímky, které jsou označeny písmeny A, B, C nebo D.

Podle toho, jaký obrázek si každý zvolil, byl označen za cestovatele v čase, člověka, který určuje trendy, hvězdáře nebo domácího kutila.

Ve skutečnosti se jednalo o snímky z vesmírného dalekohledu Jamese Webba, které zobrazují od kosmických útesů v mlhovině Carina přes Pilíře stvoření až po ohnivou protohvězdu. Všechny tyto snímky jsou dosud nevídanými pohledy na vesmírné zázraky.

Webbův teleskop zachytil Pilíře stvoření. Pozorujte nejkrásnější věc vesmíru
Magazín

Webbův teleskop zachytil Pilíře stvoření. Pozorujte nejkrásnější věc vesmíru

Jací jste podle NASA?

Cestovatelé v čase mohou mít starobylý vzhled, zatímco hvězdáři se neustále vyvíjejí a mění, domácí lidé se drží rutiny a ti, kteří určují trendy, jsou naopak napřed.

Díky Webbově teleskopu tedy můžeme nahlédnout nejen do naší minulosti a budoucnosti, ale i určit, jaký jsme typ osobnosti. NASA věří, že snímky vypovídají mnohé o osobnosti člověka. Stačí si jen vybrat snímky kategorie A, B, C nebo D.

Pokud patříte do kategorie A, pak jste cestovatelé v čase. Vyžíváte se v chaosu, jste nostalgičtí a milujete vintage styl.

Pokud jste kategorie B, jste hvězdář, který je hlavou v oblacích, milujete být hvězdou přehlídek a stále se vyvíjíte a orientujete. Věříte v sebe a přinášíte světlo do vesmíru.

Jste-li kategorie C, pak jste „domácí mazlíček“, neboli introvert a člověk, který miluje pohodlí a rutinu.

A konečně pokud patříte do skupiny D, jste módní ikona, udáváte trendy a jste napřed. Prostě jdete s dobou, nebo ji dokonce předbíháte.

Zábavný kvíz je skvělým způsobem, jak začít další rok Webbovy epické mise, která nám objasňuje mnohé záhady vesmíru.

Jaký typ jste vy?

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.republicworld.com, www.sciencetimes.com

Tagy cestovatel James E. Webb kosmonaut Mezinárodní vesmírná stanice NASA trend Twitter vesmír Vesmírný dalekohled Jamese Webba