S následujícími znameními nechce přijít do křížku snad nikdo. Tito lidé se rychle vznítí a rozčílí. Pohádají se téměř kvůli čemukoli. Jsou to lidé, kteří umí být opravdu protivní a nesnesitelní.

Přestože možná nemají díky své nátuře mnoho přátel, dosáhnou vždycky svého. Mají ostré lokty a mrštný jazyk. Do sporu se s nimi raději nepouštějte, protože nemáte šanci ho vyhrát.

Lev (23. 7. až 22. 8. )

Král džungle je hrdý a sebevědomý jedinec. Vždy trvá na své pravdě a nepřipouští žádnou diskuzi. Nepolemizujte s ním, nezpochybňujte jeho názory. Jakmile totiž vycítí, že s ním nejste za jedno, čeká vás velmi nepříjemná chvilka. Jeho touha za každou cenu oslnit, je mnohdy nesnesitelná.

Lev se spokojí jen s vaším souhlasem, máte-li jiný názor, velmi rychle vám vysvětlí, kde je vaše místo. Zakládá si na své autoritě a nenávidí, pokud ji někdo ohrožuje, nebo ji dokonce podrývá. Pokud chcete s takovým člověkem vycházet a žít bez hádek, obrňte se trpělivostí a dopřejte mu jeho chvíle slávy ve světle reflektorů. I za cenu toho, že si budete v hloubi duše myslet svoje.

Beran (21. 3. až 20. 4.)

Beran je tvrdohlavá palice, válečník, který je vždy a za všech okolností připraven vyrazit do boje. Životem proplouvá v pomyslném brnění, je v neustálém střehu, připraven bránit sebe sama. Pro ostatní lidi může být taková přehnaná obezřetnost matoucí, až obtěžující. Má totiž tendence chytat každého za slovo. Pak vznikají zbytečné třecí plochy a dusná atmosféra.

Budiž mu ke cti jeho smysl pro vášeň a obranu svých nejbližších. Hádkám s Beranem se raději vyhýbejte obloukem, jak už bylo zmíněno, znamení je to tvrdohlavé a v případě neshody bude boj s ním velmi nerovný. Sveřepě bude trvat na svém, stůj, co stůj. Nakonec vás svými argumenty stejně převálcuje.

Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)

Kozorohové jsou velmi logická znamení a věřte, že svou ostrou logiku ovládají bravurně. Klidně se vám může stát, že si po pár minutách po začátku vaší hádky s Kozorohem nebudete moci vzpomenout na původní důvod sporu. Tento zrozenec se totiž nenechá nikdy ničím rozhodit a ví přesně jak vaši psychiku rozebrat na ty nejmenší kousíčky.

Lidé narození v hvězdném znamení Kozoroha mají naprosto klidnou a vyrovnanou povahu. Umí přesně mířit svými slovy tam, kde to nejvíce ucítíte, a kde to ve vás zanechá hlubokou ránu. Hádky s nimi jsou nesnesitelné a nekonečné. Tento jedinec bude na každé vaše slovo hledat argument.

Štír (24. 10. až 22. 11.)

Zrozenci Štíra jsou velmi ostražití. Věřte, že pokud se do hádky pustí, jen tak rychle konflikt neskončí. Zvlášť, pokud má pocit, že je v právu a vy jste se ho pokusili obalamutit. Díky svému pozorovacímu talentu a empatii velmi dobře zná vaši Achillovu patu. Chcete.li se ním pustit do křížku, raději se rozmyslete. Díky svému chladnému psychologickému úsudku mívá značně navrch a bývá nad slunce jasné, kdo z této potyčky vyjde s hlavou vztyčenou.

Pokud Štíry někdo zradí, neznají slitování – pomstu si chladnokrevně užijí do posledního momentu. Pokud se rozhodnete ustoupit a začnete se omlouvat, připravte se na to, že nemusí vůbec chtít usmíření. Tito zrozenci nesou zradu velmi špatně a vztahy obnovují jen velmi pozvolna.

Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

Vznešení Vodnáři jsou přesvědčeni o své výjimečnosti a dokonalosti. Hádat se s tímto zrozencem je produktivní asi jako se pokoušet obejmout zeď. Bude vás tak dlouho přesvědčovat o vlastní pravdě a spravedlnosti, až tomu snad uvěříte. Z hádky je nejlepší v tomto případě odejít.

Toto znamení se ke druhým chová, jako kdyby by bylo něco víc než oni. Myslí si, že je na vyšší úrovni než ostatní obyčejní smrtelníci. Málokdy se rozhodne sám od sebe sestoupit ze svého trůnu, aby viděl věci z pohledu někoho jiného. Vodnáři se neradi vzdávají a přizpůsobují.

Zdroje: www.lifestyleasia.com, www.vogue.in