Tato skupina hvězdných znamení patří k těm nejinteligentnějším z celého horoskopu. Jsou to lidé, kterým mozek pracuje na plné otáčky. Jsou vnímaví, moudří a umí vždy skvěle poradit, protože jim funguje logické myšlení. Při potížích se nehroutí, a vždy přijdou na nějaké efektivní řešení.

Blíženci (22. 5. až 21. 6.)

Blíženci jsou sice považováni za nestálé bohémy, kteří nepropásnou žádnou společenskou událost, ale umí skvěle pracovat s informacemi. Mají rychlé reakce a skvělé komunikační schopnosti, díky tomu se obratně orientují v nové situaci i prostředí. V krizových situacích jednají prakticky.

Tito zrozenci jsou idealisté, kteří mají tendenci věci zlehčovat a nebrat je až tak vážně. Díky této vlastnosti jsou ale velice oblíbení, protože jsou to milí, pozitivní a optimističtí lidé. Blížencům to pálí o sto šest a rádi se věnují mnoha zajímavým a kreativním věcem najednou.

Beran (21. 3. až 20. 4.)

Beran je velice racionální a obezřetný jedinec, kterého jen tak někdo nepřechytračí. Tento jedinec se nebojí říct svůj názor a rozdat mnoho rad, často i těch nevyžádaných. Je mu totiž v okamžiku celá situace jasná, a tak vám rád řekne, co přesně, a jak máte dělat. To ovšem ne každý rád poslouchá.

Protože si jdou vždy tvrdě za svým, získají ambiciózní zrozenci Berana zpravidla přesně to, po čem touží. Nedoporučuje se jim vstupovat do cesty, nebo snad dokonce radit. Se zlou byste se potázali. Oni mají jasnou vizi, kterou si zcela logicky dokážou před kýmkoli obhájit.

Panna (23. 8. až 22. 9.)

Panny jsou nejen perfekcionisté zvěrokruhu, ale také jim to dobře myslí. Byly totiž obdařeny nadprůměrnou inteligencí. Jsou to praktičtí lidé se zaměřením na logiku, detail a praktičnost. Nic jim neunikne, protože mají perfektní postřeh a mají dokonalý přehled o každé situaci.

Zrozenci v tomto znamení jsou často workoholici s kritickým myšlením. Nespokojeni jsou nejen s výkony druhých lidí, ale i se sebou. Potřebují mít všechno perfektní a přesně podle svých představ, což není v životě zpravidla možné. Bývají to ale ti nejlepší a nejohleduplnější pečovatelé.

Štír (24. 10. až 22. 11.)

Nejlepším detektivem z celého zvěrokruhu je temperamentní Štír. Všímavý a zvídavý pozorovatel je expertem na čtení lidských charakterů. Prohlédne každou přetvářku, protože má vrozené psychologické schopnosti. Tohoto jedince jen tak někdo neoblafne.

Podezříváte partnera z nevěry? Nebo si myslíte, že vám vaše kamarádka v něčem lže? Obraťte se na Štíra, protože vypátrá úplně cokoli. Mozek mu šlape na plné obrátky, umí si dát dohromady souvislosti, které jiným unikají, a tak se dokáže dobrat pravdy a neuvěřitelných výsledků.

Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

Vodnáři jsou údajně nejinteligentnějšími zrozenci zvěrokruhu. Vždy plavou proti proudu, a tím jsou pro ostatní nepřehlédnutelní. Jakmile vstoupí do společnosti, s jistotou je poznáte. Jsou to jedinci, kteří mají barevnou fantazii, díky které mají originální a inovativní nápady.

Jsou obdařeni analytickým myšlením, což je v kombinaci se skvělou pamětí a jejich sečtělostí doslova vražená kombinace. Všimnou si vždy i malých detailů a drobností, které ostatním unikají. Není proto divu, že se hodí na práci kriminalisty, nebo nějakého vyšetřovatele.

Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)

Kozorozi jsou disciplinovaní, pragmatičtí a metodičtí lidé. Bývají to ti nejvýkonnější jedinci na pracovišti. Za svou snahu potřebují být uznáváni a oceněni. Je to pro ně motivace, inspirace i hnací motor současně. Je pro ně důležité být viděni a mít respekt.

Pokud potřebujete znát čistou pravdu, bez příkras, neváhejte se obrátit právě na Kozoroha. Jsou to sice introvertní lidí, kteří mají rádi své soukromí a klid, ale nesnesou lži a manipulace. Tito spolehliví jedinci jsou velice zodpovědní, ať jde o jejich práci, nebo přátele.

Zdroj: www.vogue.in