Každé znamení zvěrokruhu má svůj vlastní intelekt a známe mnoho způsobů, jak ho měřit. Existuje několik typů inteligence, od té akademické, až po jistou životní chytrost, díky které si umíme poradit třeba v džungli velkoměsta. Každé znamení má své silné stránky, které je činí jedinečnými. Panny jsou chytré jako knihy, ale například Vodnáři jsou spíše vizionáři. Některá znamení jsou strukturovaná, organizovaná a logická jako Kozoroh, zatímco jiná jsou dobrodružná a svobodomyslná jako Střelec. Nejinteligentnějšími znameními zvěrokruhu jsou Vodnář, Panna, Blíženci, Štír, Střelec a Kozoroh.

Zdroj: Youtube

Vodnář

Není tajemstvím, že Vodnáři vedou v žebříčku nejinteligentnějších znamení zvěrokruhu. Kromě naučených vědomostí jsou známí svými analytickými schopnostmi a nadáním vidět věci, které ostatním obvykle unikají. Vodnář se snaží svými inovativními nápady zlepšit společnost. Vzdušné znamení, kterému vládne Uran, je známé svým sklonem k hluboké analytičnosti, vizionářství a otevřenosti.

Mají rádi výzvy a aktivně hledají nové, dosud neobjevené perspektivy. Odvážně sní o lepší společnosti a vymýšlejí cesty, jak ji zlepšit a obohatit. Vodnáři mohou být docela tvrdohlaví! Jen výjimečně mění názor, pokud jim k tomu nejsou předloženy dostatečné důvody. Navzdory své chladnokrevné, analytické povaze mají Vodnáři silný morální kompas a chtějí zanechat svět lepší, než ho našli.

Panna

Panny jsou perfekcionalisté. Mají neomylný smysl pro logiku a praktičnost, což z nich ve spojení s jejich zaměřením na detail dělá nebezpečně bystré jedince. Puntičkářská Panna vyniká v akademické oblasti a v komunikaci. Praktická inteligence tohoto znamení je nepřekonatelná. Bystrá a zvídavá mysl jde ruku v ruce se silnou pracovní morálkou.

Díky tomu je Panna ideálním akademickým učitelem s mnoha znalostmi, je nadaným studentem a ráda řeší problémy. Pannám vládne Merkur, planeta komunikace. Proto se umí skvěle dělit o své nápady a radit ostatním. Panny rády pomáhají ostatním lidem. Žádný rébus pro ně není neřešitelný! Nechtějí se jen učit, ale chtějí také vědět, „proč" se všechno děje. Pokud je ve vašem životě Panna, neváhejte ji požádat o pomoc nebo radu. Bude to pro ni kompliment.

Štír

Štír je odborník na čtení lidí a prokouknutí každé přetvářky. Pokud někomu nezastavitelně kmitají mozkové závity a vyřeší jakoukoli záhadu, je to právě Štír. Má totiž nejlepší vnímání ze všech znamení zvěrokruhu. Vodnímu znamení vládne tajemná planeta Pluto. Díky tomu si všímá i těch nejjemnějších detailů.

Neuvěřitelná duševní síla a jejich moc spočívá ve schopnosti vnímat svět kolem sebe a reagovat na základě vstřebaných informací. Duševní síla pomáhá Štírům překonávat velké výzvy. Dokáží přijímat a rozeznávat vizuální informace, interpretovat je a používat k řešení problémů. Štíři jsou vnímaví a dovedou intuitivně poznat, co mají dělat s informacemi, které se naučí. Extrémně přemýšlející znamení znovu analyzuje v duchu každou interakci a téma, dokud ji plně nepochopí.

Blíženci

Blíženci nejsou jen hvězdy společnosti, ale jsou především pohotoví, když jde o zpracování složitých informací. Blíženci jsou přizpůsobiví, zvídaví a nejrychleji přemýšlející znamení ze zvěrokruhu. Protože mu vládne Merkur, planeta myšlení a komunikace, jsou to nejsilnější schopnosti Blíženců. Mají v sobě nutkavou touhu po poznání, velmi dobré uvažování, a především si umí zachovat chladnou hlavu.

Blíženci usilují o to, aby se o všem něco dozvěděli, neustále žonglují s novými nápady a jejich přirozená zvědavost z nich dělá všeuměly. Díky své flexibilitě se těžko soustředí na jedno téma. Jsou také známí svým rozvinutým a vtipným smyslem pro humor a studie ukazují, že vtipní lidé mají v průměru vyšší IQ. Znamení Blíženců má zároveň tendenci dvojího smýšlení. Rádi zkoumají obě strany tématu a debaty je nesmírně baví.

Kozoroh

Kozorozi jsou praktičtí a disciplinovaní až do morku kostí. Právě tento jejich metodický přístup k řešení problémů je pro ně na pracovišti přínosem. Pokud potřebujete znát pravdu bez příkras, obraťte se na Kozoroha. Díky metodickému a racionálnímu myšlení se umí chytře rozhodovat.

Toto houževnaté zemské znamení je cílevědomé, má skvělé sebeovládání, silnou pracovní morálku, inteligenci a umí perfektně plánovat. Zřídkakdy jsou Kozorozi impulzivní nebo lehkomyslní. Chladná a vypočítavá mysl jim pomáhá pečlivě zvážit každé rozhodnutí a udržuje je o krok před konkurencí. Kozorohům vládne Saturn, planeta odpovědnosti a autority. Jejich disciplinovaný způsob myšlení z nich dělá jedno z nejhrozivějších znamení zvěrokruhu.

Střelec

Střelec si vždy rád rozšiřuje své obzory. Zjišťuje všechny dostupné informace o nových místech, kulturách a životních stylech. Tento racionální myslitel si nade vše cení pravdy a poznání. Střelec je nejfilozofičtější a nejvyrovnanější z ohnivých znamení. Dokáže pragmaticky oddělit své emoce od situace a uvažovat logicky. Zvídavý dobrodruh se rád učí prakticky a tyto znalosti začleňuje do svého každodenního života.

Žije pro nové zážitky a touží za nimi cestovat i hodně daleko. Střelcům vládne Jupiter, planeta štěstí, bohatství, poznání a objevování. Mimořádně otevřené znamení dokáží lehce vstřebávat nové myšlenky bez posuzování a předsudků. Širokou škálu zájmů stále rozšiřují o nové podněty a vzrušující zážitky. Filozofická mysl pomáhá Střelcům vidět svět jasněji a přicházet s vizionářskými nápady na zlepšení společnosti, podobně jako Vodnáři.

Beran

Berana jen stěží někdo přeskočí, nebo předběhne. Dokáží si poradit v divočině městských ulic. Nikdo se s nimi nechce dostat do konfliktu. Mají dobrou vyřídilku a suchý humor.

Váhy

Váhy dokáží být objektivní v pohledu na svět. Jsou vnitřně vyrovnané. Tento vnitřní smysl pro harmonii jim také umožňuje reagovat na každodenní výzvy promyšleně, a ne se rozhodovat impulzivně.

Býk

Inteligence má mnoho podob. Býci jsou známí svou emoční bystrostí. Umí číst a chápat jak své vlastní emoce, tak jsou empatičtí a vidí to, co ostatní neprojevují.

Lev

Nezáleží na tom, co Lev ví nebo neví, v očích světa má všechno promyšlené. Jako přirození vůdci jsou zběhlí v předvádění sebejisté masky, kterou jim jen tak někdo nesejme. Jejich motto je: „Předstírejte, dokud se vám to skutečně nepodaří.“

Rak

Pokud se Raci v tomto seznamu neumístili výše, není to proto, že by jim chyběla inteligence, ale proto, že jejich soucitná povaha jednoduše znamená, že jejich emoce mohou mít tendenci zastínit jejich úsudek.

Ryby

Neříkejte o Rybách, že nejsou „nejostřejší tužkou v penále". Ano, možná mají tendenci být těmi posledními v místnosti, kdo pochopí vtip, ale je to proto, že jejich představivost je rozmarné, magické místo, kde si mohou vytvořit celý vesmír.

Zdroje: dotyk.cz, wikihow.com, vogue.in