Make-up, styling, plastické operace, botox. I když se říká, že krása je v oku pozorovatele, vylepšování vzhledu různými metodami je již naší každodenní součástí. Jak ukazuje anketa mezi britskou veřejností kosmetické firmy Amway Artistry, lidé ale stále tíhnou k přirozenosti. Kdo patří mezi největší krásky historie?

7. místo: Jean Shrimpton

Byla jednou z prvních světových supermodelek a patří mezi 100 nejvlivnějších módních ikon všech dob. Během své kariéry byla označována jako „nejlépe placená” nebo „nejfotografovanější”. Svými dlouhýma nohama a štíhlou postavou prolomila oblíbenou formu smyslných postav 50. let. 

6. místo: Brigitte Bardot

Božská BB ztělesňovala vše, po čem ženy snily a muži toužili. Byla múzou pro Diora, Balmaina a Pierra Cardina. Zpopularizovala bikiny, boty baleríny a oční linky. V roce 2020 ji časopis Glamour označil za jednu z „nejdokonalejší, nejtalentovanější a nejkrásnější herečku všech dob”.

5. místo: Beyoncé

Americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka a módní návrhářka svou kariéru začala jako členka dívčí R&B skupiny Destiny's Child. Podle renomovaného kosmetického chirurga Juliana De Silvy stojí za jejím úspěchem nejen její talent, ale také téměř dokonalá krása. Vypočítal, že její obličej odpovídá z 92,44 % zlatému řezu. 

4. místo: Sophia Loren

Kdo jednou viděl kočičí oči, výrazný nos a rty italské krásky, už nikdy na ně nezapomene. Málokdo si tedy umí dnes představit, že kameramany uváděla do rozpaků a producenti ji doporučovali plastickou operaci. Později to byla právě její přirozenost, kterou režiséři i diváci po celém světě vyhledávali. 

3. místo: Grace Kelly

Oscar, tři Zlaté glóby a také titul monacké vévodkyně. Grace Kelly na první pohled nevypadá jako sexbomba, její jemná tvář, šibalský úsměv a talent ale okouzlil Hollywood natolik, že oficiálně patří mezi 25 největších ženských hvězd klasického amerického filmu. 

2. místo: Marilyn Monroe

Úzký pas a ňadra dmoucí blonďaté divy byly v 50. letech minulého století považovány za standard krásy a smyslnosti. Byla inspirací pro Eltona Johna i Andyho Warhola. Téměř století po svém narození je stále jednou z nejznámějších tváří v západním světě. Kdo by neznal ikonickou fotografii, jak si se šťastným úsměvem drží vlající šaty, když stojí nad mříží metra?

1. místo: Audrey Hepburn

Velké oči, jemné rysy a okouzlující úsměv. Elegance, která z Audrey Hepburn čišela, oslovuje veřejnost dodnes. Ve filmech, jako „Snídaně u Tiffanyho“ nebo „My Fair Lady” ukázala, že není jen krásná, ale také talentovaná. Svým působením v UNICEF, kde prosazovala práva dětí, zároveň předvedla i své dobré srdce. 

Souhlasíte s výsledky ankety?

Zdroje: www.thegentlemansjournal.com, www.heart.co.uk, www.lofficielusa.com