Jednotlivým znamením zvěrokruhu vládnou určité planety, jež jim dodávají specifickou sílu. K posouzení, která znamení zvěrokruhu jsou obzvlášť silná, je rozhodující postavení těchto planet a vzájemný vztah. Podle astrologů z takového uspořádání nejlépe vycházejí tato znamení zvěrokruhu:

Beran 21. 3. až 20. 4.

Na prvním místě stojí Beran. Slunce se v tomto znamení nachází vysoko, proto přináší Beranům všechny své pozitivní vlastnosti. Nesmíme zapomenout na planetu Mars, která je rovněž důležitá a představuje energii, odhodlání a boj. Taková kombinace dělá z Beranů obzvlášť silné znamení zvěrokruhu, které se před ostatními vždy drží v popředí.

Berana nepřehlédnete. Vypadá dobře, udržuje se v kondici, hýří vtipem, je sexy, a když vstoupí do místnosti, rozproudí atmosféru už jenom svou přítomností. Díky planetě Mars je Beran tak trochu celoživotní dobrodruh. Jinými slovy, nudit se s ním rozhodně nikdo nebude.

O Beranovi je slyšet. Nestojí v koutě, je to vůdce. Potřebuje být vidět, a proto vyhledává příležitosti,  jejichž prostřednictvím stoupá k výšinám. Všichni ho obdivují, protože má hromadu nápadů a taky energie. Obecně je brán jako skvělý člověk. I proto má kolem sebe spoustu přátel.

Lev 23. 7. až 22. 8.

I Lvi jsou ovlivňování planetou Slunce, které se v tomto ohnivém znamení nachází ve svém domicilu, tedy bychom mohli zjednodušeně říct, v domovském místě. Slunce jako vládnoucí planeta znamení Lva dokonale harmonizuje s jeho energiemi. Životadárné a srdečné vlastnosti Slunce zajišťují lidem narozeným ve znamení La podmanivou přitažlivost, které sotvakdo odolá.

Pokud nějakého Lva znáte, určitě jste si všimli, jak charismaticky působí na lidi kolem sebe. Jeho sebevědomí i schopnost bleskurychlé reakce na aktuální situace dokáže přesvědčit i ty nejzatvrzelejší odpůrce čehokoli.

Čeho je třeba si u Lva vážit, je jeho věrnost, stabilní názory a důslednost. Jako přítel i jako partner Lev vnáší do jakéhokoli vztahu srdce. Toto pevné znamení je vysoce odhodlané, ambiciózní a především statečné. A nakonec nutno dodat, není větší optimista než Lev.

Rak 22. 6. až 22. 7.

Rakům vládne pro změnu planeta Měsíc, který jim dává jistotu v situacích, kdy se potřebují spolehnout na svůj vnitřní pocit. Ten je pro ně důležitý, protože rozvíjí vůči svým nejbližším hluboký vztah.

A pak zde máme Jupitera. To je planeta štěstí, zde navíc povýšena díky vodnímu znamení. Proto jsou Raci známí svou moudrostí, přátelskostí a kreativním myšlením.

 Potřebujete se vypovídat? Běžte za Rakem, protože to jeden z nejlepších posluchačů vůbec. Jeho předností je fakt, že se do vás dokáže vcítit a naprosto chápe vaše problémy. Málokdo je tak loajální ke svým blízkým jako právě Rak, který se snaží chránit každého, na kom mu záleží.

Zdroje: timesofindia.indiatimes.com, www.allure.com