Pak se z hotelu stal rozsáhlý obytný komplex, kde mají lidé vše, co potřebují. Nepotřebují dokonce ani chodit ven. Stavba, kterou navrhla Alicia Loo, také architektka singapurského hotelu Sands, je ztělesněním vertikálního bydlení v nebývalém měřítku.

Není to dům, ale město

Regent International není obyčejný bytový dům, je to samostatné město. V jeho interiéru se nachází množství zařízení a podniků, díky čemuž jeho obyvatelé nemusí vycházet ven. Kolosální stavba poskytuje vše, co člověk může potřebovat ke každodennímu životu – od obřího food courtu, který uspokojí nejrůznější kulinářské chutě, přes bazény, holičství, nehtové salony, středně velké supermarkety až po internetové kavárny.

Vše na dosah ruky

Inovativní přístup budovy k dodávkám potravin dodává její soběstačnosti osobitý nádech. Namísto tradičních obslužných metod se Regent International pyšní systémem skříněk na rozvoz jídla, kde obyvatelé obdrží jedinečný kód pro vyzvednutí. Ten zajišťuje nájemníkům bezproblémový a bezpečný způsob, jak si vyzvednout své objednávky, kdykoli se jim to hodí, a ukazuje pokrokový design tohoto architektonického zázraku.

Podívejte se, jak takový dům vypadá:

Zdroj: Youtube

Bydlení i pro slavné

Regent International není jen o velikosti, ale také o podpoře živé komunity. Toto vertikální město, jehož počet obyvatel se odhaduje mezi 10 000 až 20 000, přitahuje rozmanité demografické skupiny. V komplexu žijí převážně mladí profesionálové, čerství absolventi a majitelé malých firem, ale také známé osobnosti, včetně internetových celebrit a vlivných lidí, což dodá dynamické komunitě domu šmrnc.

Podle jednoho z místních obyvatel je „Regent International místem, kde se pohodlí snoubí s komunitou.“ Architektonická velkolepost spolu s bohatým vybavením, jako jsou tělocvičny, bazény a lázně, vytváří šestihvězdičkový životní zážitek.

Bydlení pro každého

Díky široké škále možností ubytování, od menších bytů bez oken, jejichž cena začíná v přepočtu na necelých 5 000 korunách měsíčně, až po větší jednotky s balkonem dosahující až 13 000 korun měsíčně a více, vychází Regent International vstříc lidem s různým rozpočtem a zpřístupňuje luxusní bydlení široké škále lidí.

Slovy místního odborníka na urbanismus: „Regent International je důkazem inovativního vertikálního bydlení. Díky svému soběstačnému modelu nově definuje komunitní bydlení a nabízí jedinečný a efektivní způsob uspokojování každodenních potřeb prosperujících obyvatel.

Tento kolosální bytový dům, v němž se snoubí luxus, pohodlí a komunitní duch, nejenže pojme více než 20 000 lidí, ale je také symbolem moderního městského bydlení, v němž je vše, co člověk potřebuje, vzdáleno jen kousek od výtahu.

Zdroje: www.odditycentral.com, mandynews.com