Nejmenší byt světa: Jak celkem pohodlně žít na pouhých 8 m čtverečních?

Redakce | 7. 10. 2019
Do koupelny se vešla toaleta, umyvadlo i sprcha
Na lůžko se šplhá po schůdcích, které jsou zároveň policemi
Kuchyňka poskytuje jen to základní.

Pohodlí se měří v metrech čtverečných, čím víc, tím líp. Francouzským služkám ale šlo především o to vůbec někde bydlet, ať už to byly rozměry garsonky nebo sklepní kóje. V posledních patrech pařížských domů pro ně byly zřízeny speciální pokoje, do nichž se ale sotva vešly. Dnes by život v této miniaturní komoře byl pro obyčejného člověka nemožný. Nebo ne?

Bývalý pokoj-byt má plochu 8 čtverečných metrů. Jak někdo může žít v pokoji, který je pomalu menší než místnost na odkládání vysavače a zavařovacích sklenic? Studio Kitoko se této výzvy zhostilo a titěrný prostor přeměnilo na obyvatelný apartmán.

Indický jogín už déle než 70 let nejí a nepije, vědci nedokáží jev vysvětlit
Magazín

Indický jogín už déle než 70 let nejí a nepije, vědci nedokáží jev vysvětlit


Stačilo ho využít maximálním způsobem: Vestavěné skříně slouží nejenom jako úložné prostory pro všechen váš majetek, stačí se dotknout té správné a vysune se psací stůl, knihovna, nebo odhalí vstup do koupelny se záchodem.Horní část skříně pak schovává "postel", k níž se dostanete po schůdkách, které slouží jako poličky. Najdete tu i kuchyňský kout; varná deska se sklápí přes dřez, aby se ušetřilo místo. Vaření bude určitě náročnější, ale ne nemožné.

Kauza krásné vraždící cukrářky: Klid a lásku našla až ve vězení
Magazín

Kauza krásné vraždící cukrářky: Klid a lásku našla až ve vězeníByteček není vhodný pro jedince trpící klaustrofobií a asi by zde nešlo bydlet déle než týden. Návštěvy si zvát můžete pouze v případě, že je vše zastrčené ve skříni. Vhodný je naopak pro víkendové přespání a na stránkách jako airbnb by byl dozajista oblíbenou atrakcí.