Statečnost je schopnost a ochota vystoupit ze své komfortní zóny a překonat vlastní strach. Projevuje se různě. Odvážní lidé zachovávají chladnou hlavu v krizových situacích, úspěšně zvládají stres i emocionálně vypjaté situace, brání své morální hodnoty, čelí nespravedlnosti, podporují slabší a snaží se o pozitivní změny ve společnosti.

Odvaha se dá uměle rozvíjet. Řada lidí ji však projevuje již od raného dětství. Čím to je? Možná se narodili pod statečnou planetou a nebojácnost již mají v povaze. Jaká znamení zvěrokruhu patří mezi největší hrdiny?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Beranům vládne Mars, planeta síly, pohybu, mužnosti a kuráže. Stojí také v čele horoskopu, což z nich dělá přirozené vůdce. Mezi jejich hlavní vlastnosti tak patří průbojnost a ambicióznost. Mají tendenci reagovat jako první a klást otázky. 

Ohniví Berani jsou zároveň tvrdohlaví. Neradi ustupují, a to ani v krizových momentech. Neohroženě čelí neznámému a jsou připraveni přijímat jakékoliv výzvy. Lidé, narození v tomto znamení, proto milují dobrodružné výpravy, zakládají úspěšné firmy a jsou vrcholovými sportovci.

Lev (23.7. - 22.8.)

Jako znamení, kterému vládne Slunce, Lvi vědí, jak zazářit. Jsou sebevědomí a věří, že získají vše, po čem touží. Nebojí se pravidelně vystupovat ze své komfortní zóny, aby následovali své sny a ostatním ukázali své schopnosti. 

Tolik jim na tom záleží, že pravidelně hazardují s emocemi i se zdravím. Nejvíce je rozčílí, když jim někdo jejich snažení překazí. V tu chvíli v sobě najdou neskutečnou sílu, aby svého cíle dosáhli a dokázali, že „Já na to mám!”

Štír (24.10. - 22.11.)

Štíři na první pohled vypadají pasivně a nenápadně. Opak je ale pravdou. Jejich životním posláním je sebezdokonalování. Moc dobře si totiž uvědomují, že nic v tomto světě není trvalé a vše se neustále mění. Jsou ochotni riskovat bez přemýšlení, zvláště pomůže-li to jejich růstu. 

Strach, který by jim zabránil užívat si každou minutu, proto nemá v jejich dnech místo. Zrozenci pod vládou Pluta jsou navíc tak stateční, že pokud mají pocit, že se někdo chová špatně a nemorálně, bez okolků ho upozorní.

Zdroje: www.bestlifeonline.com, www.astrotalk.com, www.bustle.com