V listopadu 2016 musel být Mexičan Juan Pedro Franco Salas hospitalizován v nemocnici, jinak by s největší pravděpodobností zemřel. Morbidní obezitou trpěl už od dětství.

V sedmnácti utrpěl vážné zranění a jeho stav se zhoršoval. „Moje tělo šlo svou vlastní cestou a nešlo s tím nic dělat,“ říká. „Den co den jsem zkoušel další a další diety, ale nic nefungovalo. Byl jsem úplně zoufalý,“ přiznal Juan.

Juan Pedro se živil jako kytarista a miloval tradiční mexické balady. „Byl i vynikající tanečník. Měl někdy dvě až tři přítelkyně,“ dodala jeho matka María de Jesús. Brzy se však stal kvůli váze vězněm ve svém vlastním domě.

Juan Pedro Franco Salas byl vězněm ve vlastním domě

Před třemi lety, tehdy dvaatřicetiletý Juan, poprvé za sedm let opustil ložnici. Musel totiž do nemocnice. Měl cukrovku, nefungovala mu štítná žláza a dostavily se i další zdravotní potíže. V květnu 2017 zhubl 170 kilo, což je pro představu třeba váha dvou klokanů. Následně mohl podstoupit operaci, která mu zachránila život.

Rodina mu byla oporou

Byl mu proveden bypass a následně se pustil do cvičení. Tělo mu to totiž už umožňovalo. V Guinessově knize rekordů za rok 2019 byl zapsán jako muž, co dokázal shodit třetinu své tělesné hmotnosti. V listopadu 2018 vážil už „jen“ 304 kilo.

Mladému Mexičanovi pomohla operace

Před Juanem byl nejtěžším mužem světa taktéž Mexičan. Manuel „Meme“ Uribe Garza z Monterrey vážil 560 kilo. O pomoc poprosil v televizi a následně byl hospitalizován v nemocnici, kde zhubl na 381 kilo.

Jeho zdravotní problémy však už nešly zastavit. Zemřel v roce 2014 na selhání jater a srdeční arytmii. Bylo mu 48 let.

Pauline Potter má téměř 300 kilo

Potíže s váhou pronásledovaly i jiné. V roce 2013 kvůli nim skonal Michael Hebranko z USA. Měl 499 kilo. Historicky nejznámější je TJ Albert Jackson zemřel v roce 1988 se 404 kily. S váhou mají problémy ale také ženy.

Pauline Potter vážila téměř 300 kilo. S váhou bojuje dodnes. Donna Simpson z New Jersey v roce 2007 porodila zdravou holčičku. Sama přitom vážila 241 kilo. Stala se tak nejtěžší ženou, která kdy rodila. Informace přinesl portál Guinnessworldrecords.com.

Související články