Nezaměnitelný humor

Česká filmová kultura je známá svými kvalitními filmy a také vtipnými hláškami jednotlivých postav. Ať už jsou to komedie typu Slunce, seno a pár facek a slavná věta tlustého Josefa: Ona mě nechce, jsem pro ni moc tlustej nebo věta z legendární komedie Pelíšky, kterou řekl Miroslav Donutil své filmové manželce, Simoně Stašové: "Maminko, ty nám jenom hoříš."

Jedna z nejúspěšnějších českých filmových komedií od renomovaných tvůrců, režiséra J. Hřebejka a scenáristy P. Jarchovského spolu s řadou skvělých herců, se vepsala do srdcí mnoha diváků. 

S vtipnými hláškami však nešetřily ani jiné české filmy. Například Černí baroni s větou: "Čo bolo, to bolo, v pätnáctém století jsem též nebyl majorom a terazky hej!" Snímek režiséra Zdenka Sirového vznikl podle stejnojmenné knihy humoristického spisovatele Miloslava Švandrlíka

Humornými výroky je plná také komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág s talentovaným Bolkem Polívkou v hlavní roli. Vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní ve chvíli, kdy se dozví, že zdědil obrovský majetek. 

Jak dobře je znáte? 

Opomenout nemůžeme ani další úspěšnou komedii Ecce Homo Homolka. Příběh ze života, který se točí kolem rodiny Homolkovy, kde představitelky něžného pohlaví v podání Heleny Růžičkové a Marie Motlové mají hlavní slovo. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Jednou z vtipných hlášek, které ve filmu Ecce Homo Homolka zazněly, je například věta: "Jestli si ten fotbal neprosadíš, tak si u mě mrtvej muž."

Vtipnými hláškami je nabitá také tragikomedie Kolja. Příběh o muži, který prožíval nejkrásnější chvíle svého života, když se v nestřežený okmažik setkal s malým ruským chlapcem jménem Kolja. "Nikam neuběgáj a normálně zůstaň v metró... konec hlášení v ruském jazyce," zněla jedna z hlášek tohoto filmu. 

České filmy jsou známé pro svůj specifický humor, vtip a mnohdy satirický pohled na nepříjemnou realitu, čemuž jsou známé české filmové hlášky tím nejlepším důkazem. 

Kviz: 10 nejvtipnějších hlášek z českých filmů. U kolika dokážete určit autora?

www.kinobox.cz, avmania.zive.cz, filmtoro.cz