Nemocné ledviny

Onemocnění ledvin je poměrně závažnou komplikací, a to nejen z důvodu jejich ohrožení. Pokud totiž máte nemocné ledviny, dost možná neucítíte žádnou bolest.

Odborníci se shodují, že až 40 % případů nemocných ledvin se diagnostikuje až ve chvíli jejich selhání. To už je však poměrně pozdě. 

Dobrou zprávou je, že nemocné ledviny můžete rozpoznat podle jiných – často bohužel nenápadných – příznaků, kterým je však potřeba věnovat pozornost. 

Jaké příznaky máme na mysli? Jako první vás mohou trápit časté otoky. A to nejen v oblasti nohou, kde je to teď v létě poměrně běžné. 

Otoky se mohou objevit také v oblasti obličeje nebo na zápěstí a mohou signalizovat problém s ledvinami. Pokud vás trápí otoky a nemůžete se jich zbavit, je lepší vyhledat lékařskou pomoc. 

Pozor na únavu

Dalším příznakem nemocných ledvin může být nadměrná únava, která nemizí ani po vydatném spánku. Pokud neustále zíváte a máte pocit, jako byste se právě vrátili z večírku, dost možná máte nemocné ledviny. 

Jak na oslabené ledviny: 

Zdroj: Youtube

Pokud pociťujete kovovou pachuť v ústech, měli byste zpozornět. Může jít o následek hromadění toxinů ve vašem těle, způsobené nedostatečnou funkcí ledvin. Nemocné ledviny se mohou projevit také zápachem z úst.

Potíže s ledvinami se ale mohou projevit také na vaší pokožce. Pokud zdravě jíte a o svou pokožku se staráte a přesto je suchá a napnutá, může to být dalším projevem nemocných ledvin. 

Lidé trpící onemocněním ledvin často uvádějí, že je trápila suchá a svědivá pokožka, a to zejména na hlavě a hrudníku. 

Dalším symptomem poukazujícím na onemocnění ledvin mohou být problémy s močením. Pokud máte neustálé nutkání na močení, nemusí se jednat o pouhých zánět močových cest. Může to být příčina nemocných ledvin. 

Všímat byste si měli také barvy moči. Pokud je moč zakalená, opět se může jednat o onemocnění ledvin. Moč v tomto případě může být také zpěněná. 

Zdroje: www.mayoclinic.org, www.kidney.org, www.webmd.com