Psi, kteří se vyznačují dominantní, nezávislou a občas agresivní povahou, představují pro majitele usilující o poslušnost jedinečnou výzvu. Představme si 10 nejtvrdohlavějších psích plemen a osvětleme jejich temperament a potíže, které mohou při výcviku nastat.

Sibiřský husky

Husky je proslulý svou krátkou dobou pozornosti, která vede k občasným záchvatům vzteku. To jej staví na vrchol žebříčku tvrdohlavých plemen. Umělci útěků s hlasovými sklony vyžadují pravidelné cvičení a odměny, aby se jim páníčci věnovali. Husky je nejvhodnější pro zkušené majitele a nemusí být ideální volbou pro začínající pejskaře.

Jezevčík

Tyto okouzlující „štěkající klobásy“ dávají přednost své zvídavosti před poslušností. Jejich tvrdohlavost sice může být náročná, ale jejich pozitivní vlastnosti, včetně vysoké délky života, je činí atraktivními zejména pro rodiny nebo starší lidi.

Bostonský teriér

Živí a nezávislí bostonští teriéři se osvědčují jako zábavní společníci, ale při výcviku mohou být tvrdohlaví. Trpělivost se při jednání s těmito psy stává ctností, protože dávají přednost dovádění před plněním povelů.

Čivava

Drobné, ale divoké čivavy jsou nejen náročné, ale také patří mezi nejlínější plemena. Pokud nejsou vycvičeny, jsou agresivní a vyžadují odborné vedení, aby bylo zajištěno jejich správné chování, zejména kvůli jejich ochranářské povaze.

Skotský teriér

Skotští teriéři jsou sice vizuálně okouzlující, ale skrývají v sobě tvrdohlavost. Jsou známí svou hlasitou a hrdou povahou a jsou typem psa, který se podřizuje jen velmi nerad, což zdůrazňuje důležitost včasného výcviku.

Shiba Inu

Prudce nezávislý Shiba Inu patří mezi nejtvrdohlavější plemena. Tito psi, vyžadující zkušeného a trpělivého majitele, se mohou projevovat agresivně, pokud nejsou v mladém věku dostatečně vycvičeni.

Bígl

Navzdory své historické pověsti vynikajících loveckých psů mají bíglové nezávislé a houževnaté vlastnosti. Pravidelné cvičení a výcvik jsou nezbytné, aby se zabránilo nudě a destruktivnímu chování.

Foxteriér

Foxteriéři s bezmeznou energií a dychtivým přístupem mohou být pro začínajícího pejskaře poměrně tvrdý oříšek. Nezkušení majitelé mohou mít problém získat si jejich respekt. Pokud se vám ale výcvik psa podaří, získáte ve foxteriérovi milujícího a oddaného partnera do nepohody.

Akita

Dominantní, tiché a složité akity projevují silnou vůli a vyžadují odbornou pomoc při výcviku. Navzdory svým problémům jsou při správném vedení loajální a dobře vychované.

 

Čínský šarpejec – šarpej

Psi plemene šarpej, známí svými jedinečnými vlastnostmi, včetně vrásčité srsti, vyžadují kvůli své nekompromisní povaze včasný výcvik. Pro úspěšný vztah je nezbytná trpělivost a zkušený trenér.

 

Tato plemena jsou sice náročná, ale mají výrazné vlastnosti, které lze ocenit správným výcvikem. Majitelé musí uznat temperament svého psa a investovat čas a trpělivost, aby si vypěstovali pozitivní a poslušnou společnost. Klíč spočívá v rané výchově, důslednosti a pochopení specifických potřeb každého plemene.

Na video o plemenech, která jsou nejhůře vycvičitelná, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Zdroje: topdogtips.com, www.tag24.com, www.petinsuranceaustralia.com.au, ireceptar.cz