Například v roce 1889 bylo v Moskvě 111 veřejných domů, což představovalo téměř dvojnásobný nárůst oproti roku 1898. A jejich počet se stále zvyšoval. Žilo v nich více než tisíc žen, které sem byly většinou vlákány podvodem.

V Moskvě existovala síť jakýchsi prodavaček či naháněček, a nejen tam. Moskva ale byla jakýmsi centrem neřesti. Ženy se nazývaly ošetřovatelky, muži makabejci, ale ve skutečnosti fungovali jako překupníci a poblíž obchodů, kam chodily služebné, nabízeli ženám lepší a snadný výdělek.

Osiřelé dívky, často z Polska

Dívky věřily, že dostanou práci hospodyně, barmanky nebo pokojské, přitom nebyly ani zletilé. Existuje příběh 15leté osiřelé dívky z Vologdy, která přijela do Moskvy, kde ji byla nabídnuta práce chůvy. Místo toho však skončila bez peněz v hospodě, kde propadala zoufalství. Toho si ale všimla žena, která měla kontakty s nevěstinci. Dívka kouzlu šperků, luxusních šatů a ženiných slibů podlehla. A stala se tak skutečně chůvou – tedy alespoň dle profese, protože v jejím věku nebylo možné uvést ji jako prostitutku. A tak se její život navždy změnil.

Podobný osud čekal desítky, možná i stovky osiřelých dívek, které se nechaly zlákat jednoduchou prací s vysokým výdělkem a dárky, bezplatným jídlem a vínem. Velkou skupinu tvořily dívky z Polska, které byly do Ruska dodávány tajným kanálem a odváděny násilím. Stály totiž pouhých 20 až 300 rublů.

Na velmi zajímavé video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Se souhlasem rodičů

Kolik se za dívku zaplatilo, záviselo na jejím zdravotním stavu, obratnosti a ubytování. TY dívky, které se vzpouzely, byly nejlevější, aby podlehly a daly se zkrotit. Vzpurnou dívku zavřeli do místnosti, svázali a bili svazky ručníků, dokud se její tělo nepokrylo podlitinami a modřinami. Tyto dívky nesměly z veřejných domů vycházet bez doprovodu.

Paradoxní je, že některé dívky zde pracovaly i se souhlasem jejich rodičů. Ty přímo veřejný dům kontaktoval a organizátoři nevěstinců se s nimi dokonce přátelili. Proběhlo pár přátelských stakanů vodky a obchod byl uzavřen – spokojení rodiče byli nadšeni a své dcery dokonce k práci přemlouvali.

Moskva coby hnízdo luxusních nevěstinců

V Moskvě se nacházela spousta velmi drahých nevěstinců, jejich pokoje byly luxusně zařízeny a nezřídka zde byly i netradiční atrakce. Hrací postele, zrcadlové komnaty a podobně. Zde byly samozřejmě i vyšší ceny, které v těchto luxusních zařízeních začínaly na jednom rublu za hodinu a dvou za noc.

Jenže hosté utratili mnohem víc – alkohol zde tekl proudem a mnohdy stála lahev vína víc než samotná „dívka“. Z dívek se stávaly alkoholičky, nucené pít se svými zákazníky. Ostatně jen s obrovským množstvím alkoholu byly dívky schopny čelit tak obrovskému počtu a přáním mužů. Pracovaly prakticky neustále, odpočívaly při procházkách, kdy dávaly na odiv luxus, ve kterém žijí – po Moskvě se projížděly v kočárech, což byla pro jejich domovský podnik super reklama.

Navrch huj, vespod fuj

Jenže jejich skutečný život v nevěstincích byl velmi monotónní. Ženy vstávaly v deset hodin, kdy se vykoupaly a snažily se zbavit kocoviny. Pily čaj a kávu a pak se začaly nudit. Nezřídka kdy se mezi sebou praly a hádaly, protože byly pod neustálým vlivem alkoholu. Četly brakovou literaturu a čekaly na večer, kdy je přišli kadeřníci a kosmetičky upravit a připravit na šichtu. V Rusku se ženy neukazovaly ve spodním prádle, ale naopak v luxusních šatech a s bílou tváří. Tomuto druhu života odpovídaly i jejich přezdívky – Rosa, Mary – rády si vypůjčovaly cizí jména.

Šichta pak trvala celou noc a dívky se často potýkaly s velmi zvrácenými choutkami svých kunčoftů. Ti je velmi často bili a nutili je dělat věci proti jejich vůli. Veřejné domy se zase nestyděly mužům podávat jed a závadný a silný šňupací tabák. To muže vypnulo, přišli o všechno. Nezřídka se však přiotrávily i samy dívky.

Dočtěte si článek zdarma,
stačí se přihlásit nebo registrovat.
nebo se přihlaste
Zapomněli jste heslo?
Ještě nemáte účet? Registrujte se