Tento objev přišel před dvěma lety v době, kdy se Pentagon chystal vydat Kongresu zprávu o pozorování UFO. A takovýchto „zakrytých“ zpráv a svědectví je údajně více. Na video o této události se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

V posledních letech zájem o UAP (neidentifikované letecké jevy) vzrostl, zejména po setkáních s rychle se pohybujícími neidentifikovanými letadly v blízkosti lodí amerického námořnictva. Možnost, že cizí země, jako je Rusko nebo Čína, provádějí pozorovací operace v blízkosti amerických plavidel, vyvolala mezi představiteli obrany obavy.

Povaha plavidla je neidentifikována

Tom Rogan z Washington Examiner tvrdí, že americké námořnictvo disponuje daty, která tato matoucí setkání dokládají. Některé z incidentů týkajících se těchto podvodních objektů mohou být zahrnuty i do zpráv vládní pracovní skupiny pro nálezy UFO, která bývá předložena na podobných kongresech.

Kromě podmořských detekcí se objevuje také vlna videozáznamů, které ukazují zvláštní setkání amerických pilotů, důstojníků námořnictva a neidentifikovaných objektů. Objevilo se i video, které ukazuje tmavý kulovitý objekt, který rychle prolétává oblohou poblíž stealth lodi amerického námořnictva, než se náhle stočí do vody a zmizí. Pentagon potvrdil, že záběry, které pravděpodobně pocházejí z roku 2019, skutečně natočil personál amerického námořnictva. Filmař Jeremy Corbell, který záběry sdílel na Instagramu, uvedl, že při pozorování nebyly nalezené žádné trosky a povaha plavidla zůstává neidentifikovaná.

Americké námořnictvo má tajná data

Během rozhovoru s Tuckerem Carlsonem ze stanice Fox News Tom Rogan prozradil, že interakce mezi ponorkami amerického námořnictva, včetně jaderných balistických ponorek a útočných ponorek, zaznamenaly sonar kontakty objektů pohybujících se pod vodou rychlostí stovek uzlů. Tento podmořský rozměr přidává k probíhajícímu fenoménu UFO další vrstvu, která doplňuje pozorování prováděná piloty nad vodou.

Představa objektů pohybujících se pod vodou tak mimořádnou rychlostí je pro mnohé obtížně pochopitelná. Rogan však zdůraznil, že tyto informace pocházejí ze spolehlivých zdrojů a že americké námořnictvo disponuje příslušnými údaji, které tato tvrzení potvrzují.

Jak je to s UFO?

Existují nejrůznější videa. Například na jednom z nich je vidět záhadné trojúhelníkové plavidlo letící v blízkosti jiné lodi amerického námořnictva. Corbell vyjádřil nejistotu ohledně původu těchto objektů a uvedl, že není známo, zda jsou pozemské nebo mimozemské povahy. Naznačil, že se jedná o větší sérii událostí, které budou v budoucnu odhalené.

Tento a podobné objevy neznámých objektů řítících se hlubinami Atlantiku přidávají nový záhadný zvrat do probíhající diskuse kolem neidentifikovaných leteckých jevů. 

Zprávy existují, ale nejsou veřejné

Podobné zprávy o neidentifikovaných létajících objektech (UFO), nyní označovaných jako neidentifikované letecké jevy (UAP), znamená posun v akceptaci tohoto dříve okrajového tématu hlavním proudem. Sice přinášejí některé nové informace o těchto záhadných pozorováních, ale neposkytují definitivní odpovědi na nejvýznamnější otázky, které se jich týkají.

Nejznámější setkání s UAP, včetně případů z let 2004, 2014 a 2015, zahrnující pozorování pilotů, radarové sledování a videozáznamy, zůstávají nevyřešeny. Pracovní skupina pro UAP zvažovala konvenční vysvětlení, jako jsou atmosférické jevy, chybná identifikace civilních letadel a poruchy radarů, ale většinu incidentů nebyla schopna přiřadit konkrétním příčinám.

Ponechává to prostor pro teorie zahrnující systémy zahraničních protivníků nebo jiná neznámá vysvětlení. Zpráva z roku 2021 zdůrazňuje naléhavost určení, zda UAP představují hrozbu pro národní bezpečnost.

Zdroje: www.express.co.uk, www.mirror.co.uk, www.nationalgeographic.com