Zápis lékaře z roku 1742 šokoval vědce. Londýnem se prohnal neznámý objekt z budoucnosti

Jarouš M Komořanský | 3. 5. 2023

V roce 1742 nahlásil lékař Cromwell Mortimer, člen Královské společnosti, nejstarší a nejprestižnější vědecké organizaci na světě, neobvyklé a záhadné pozorování, ke kterému došlo v Londýně. Městem se prý prohnal neznámý objekt z budoucnosti.

Objekt se objevil na obloze nad Londýnem 16. prosince 1742. Byl popsaný jako "velké ohnivé těleso", které se rychle pohybovalo po obloze, než zmizelo z dohledu.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Obnovené senzační pozorování

279 let starý spis o "prvním pozorování svého druhu" byl později nalezený, kterak podrobně popisoval záhadný objekt, který se "pomalu" pohyboval nad St James's Parkem. Objekt letěl velmi pomalu, tudíž si jej Cromwell podrobně prohlédl. A to dokonce natolik, že byl schopný nakreslit jeho schéma. Objevilo se o čtyři roky později v časopise Philosophical Transactions, svazek XLIII, a nedávno se dostalo na světlo světa.

Mortimerova zpráva vyvolala senzaci mezi vědeckou komunitou i širokou veřejností. Někteří spekulovali, že by se mohlo jednat o kometu nebo meteorit, jiní se domnívali, že by mohlo jít o boží znamení nebo dokonce předzvěst apokalypsy. 

Tuto nádhernou fotografii zachytili vědci nad Aljaškou. 99 % lidí nenapadne, o co se jedná
Magazín

Tuto nádhernou fotografii zachytili vědci nad Aljaškou. 99 % lidí nenapadne, o co se jedná

Realistický popis

Viděl jsem světlo vycházející zpoza stromů a domů na jihu u západního cípu. Když vystoupalo do výšky asi 20 stupňů, dalo se do pohybu téměř rovnoběžně s obzorem a přeletělo nad domy," napsal. Když objekt sledoval, domníval se, že jeho dráha ho zavedla přímo nad Bloomsbury, proletěl nad Queen's Square a zamířil směrem k přilehlému kanálu. „Jeho pohyb byl tak pomalý, že jsem ho měl na očích déle než půl minuty a měl jsem dost času, abych si jeho vzhled plně uvědomil."

40. léta 18. století byla na zvláštnosti bohatá

Pravdou je, že v té době se nejednalo o pozorování ojedinělé. V průběhu 18. století se na obloze objevilo mnoho zpráv o podivných objektech. Zprávy však byly často odmítané jako pověry nebo halucinace, ale Shortova poznámka poskytla jeden z prvních konkrétních důkazů takových jevů.

V roce 1746 vydal člen Královské společnosti Emanuel Swedenborg knihu, v níž tvrdil, že byl svědkem podobného jevu. Swedenborgova kniha s názvem "De Coelo et Ejus Mirabilibus et de Inferno" popisovala podivný objekt, který se v roce 1758 objevil na obloze nad Stockholmem. I objekt popsaný Swedenborgem byl podobný tomu, který viděl Short, což vedlo některé k domněnce, že by obě pozorování mohla být příbuzná.

Tající sníh na Antarktidě odhalil ztracené podzemní město postavené vysoce vyvinutou civilizací
Magazín

Tající sníh na Antarktidě odhalil ztracené podzemní město postavené vysoce vyvinutou civilizací

Navzdory mnoha teoriím a spekulacím, které londýnské pozorování UFO z roku 1741 obklopují, zůstává skutečná povaha objektu záhadou. Pozorování vyvolalo senzaci ve vědecké komunitě i v široké veřejnosti a od té doby je předmětem mnoha spekulací a teorií.

Zdroje: www.express.co.uk, dailycaller.com

Tagy Emanuel Swedenborg lékař Londýn Philosophical Transactions Stockholm