Pro začátek čísla

Než se podíváme na Teslu a pyramidy, nejdříve krátce jeho posedlost čísly, která s tím souvisí. Z nějakých důvodů byl fascinován násobky čísla tři. Věřil, že především čísla tři, šest a devět jsou pro vědu klíčové. Denně počítal, zda jsou věci, kterými je obklopený dělitelné třemi, aby se mohl správně rozhodnout.

Než vstoupil do budovy, třikrát ji obešel. Hotelové pokoje musely mít čísla dělitelná třemi. Nádobí umýval a utíral přesně osmnácti ubrousky. Prostě věřil, že všechno dění kolem nás i ve vesmíru souvisí s numerologií. Velká pyramida v Gíze a tři menší pyramidy jsou dle něho v linii souhvězdí Orion, magické trojice. Čísla a vesmír, to je věčná energie, jak věřil.

Tesla byl proto přesvědčený, že Velká pyramida v Gíze a další egyptské pyramidy sloužily zcela jinému účelu, než jako pouhé pomníky a hrobky. Jejich studiu proto zasvětil nemalou část svého života.

Záhadné stavby? Ne však pro Teslu  

Mezi Teslovy vize patřilo i to, že je naše planeta se svými póly bezedný zdroj energie. Pyramidy pak byly nejen díky svému tvaru a konstrukci, ale hlavně i rozmístění, zdroji obrovské energie a měly schopnost vysílat ji bezdrátově. Dle něho byly postavené dle zákonitostí vztahů mezi eliptickou dráhou planety a rovníkem.

Následující video ukazuje, jak dle Tesly fungují pyramidy:

Zdroj: Youtube

Na základě svého výzkumu egyptských pyramid pak v letech 1901-1917 sestrojil a testoval ve své laboratoři na Long Islandu v New Yorku svou věž – Teslovu věž, dnes známou jako Wardenclyffská na přenášení bezdrátové energie za využívání energetického pole Země. Ocelová konstrukce je vysoká přibližně padesát metrů, na vrcholu je ocelová polokoule z vodivých profilů. Dokáže napájet elektrické spotřebiče na vzdálenost až padesát kilometrů.

Velká pyramida v Gíze stále skrývá svá tajemství. A možná to byl Nikola Tesla, který jedno z nich objevil…

Zdroje: bigthink.com, www.thearchaeologist.org, egyptmagictours.com, wiki.projektomega.cz