Podle záznamů o Nině Kulagině, alias Ninel Sergejevně Kulagině, měla tato žena schopnost přesouvat předměty pouhým myšlením, a dokonce i ovlivňovat tepovou frekvenci lidí. Její schopnosti byly testovány několika vědeckými týmy a byly většinou považovány za pravdivé, i když někteří vědci se přesto domnívají, že mohla být podvodnice. Nina Kulagina zemřela v roce 1990, ale dodnes její případ stále vyvolává debaty o možnosti telekineze a ostatních paranormálních schopnostech.

Co Nina dokázala?

Po všech možných testech nakonec vědci shrnuli do studie následující účinky či spíše schopnosti, které Nina měla. Dokázala přesouvat malé předměty, jako jsou pera, korálky nebo kostky cukru, pouhým myšlením. Dokázala ovlivnit tepovou frekvenci lidí pouhým dotykem, rozkývat kyvadlo jen pomocí myšlení či ovlivnit pohyb vodních částic.

Ač jsou její schopnosti zaznamenány, mnoho vědců se jim zdráhá uvěřit. Její schopnosti jsou stále předmětem debat a věda zatím nemá dostatek důkazů, aby je mohla buď potvrdit, nebo vyvrátit.

Podívejte se, co uměla:

Zdroj: Youtube

Kdo byla Nina Kulagina

Ruska, která při jednom z jejích experimentů svými psychickými schopnostmi manipulovala se srdcem žáby a přiměla jej, aby se zastavilo, tvrdila, že dokáže využívat schopností ovládat mysl nad hmotou.

Nina se narodila v roce 1926 a ve čtrnácti letech vstoupila do tankového pluku sovětské Rudé armády. Protože ale byla ve válce zraněna, odešla z armády. A poté začala rozvíjet své schopnosti. Údajně se předměty v jejím domě pohybovaly, když byla rozzlobená. Proto se Nina rozhodla své schopnosti prozkoumat. Síla potřebná k pohybu předmětů vycházela z jejího nitra a ona se ji naučila využívat a kontrolovat. Projevily se u ní i léčitelské schopnosti. Ke konci života na konci 70. let však Nina své schopnosti ztratila. Podle některých zpráv byly její psychické schopnosti příčinou jejího infarktu, takže pravda o Nininých schopnostech nakonec zemřela spolu s ní.

Pokusy s Ninou

Mnoho pokusů Nina učinila v plně kontrolovaných podmínkách, kdy ji sledovaly někdy až čtyři desítky vědců, včetně dvou nositelů Nobelovy ceny. Bylo potvrzeno, že její schopnosti jsou skutečné.

Při vědeckých pokusech byla Nina evidována pod identitou Nelya Mikhailova, aby skryla svou skutečnou totožnost. Experimenty vedl doktor Genadij Sergejev, který nakonec dospěl k závěru, že energie kolem těla senzibilky je napůl psychická a napůl nepsychická. Zjistil tak, že Kulagina čerpá energii ze svého okolí a vybíjí ji na cílový objekt. Dokáže předměty magnetizovat, přitahovat i odpuzovat. Všechny experimenty ale Ninu velmi fyzicky i emocionálně stresovaly.

O jejích experimentech vznikly i mnohé filmy, z nichž si sami můžete udělat závěr, zdali podváděla, anebo skutečně disponovala ojedinělými schopnostmi. Ještě jedno video nabízíme zde:

Zdroj: Youtube

Zdroje: www.psychokinesispowers.com, en.wikipedia.org/wiki/Nina_Kulagina, www.ctidoma.cz