Ačkoliv je slovo ningen v japonštině označením pro člověka, jeho význam je vědcům stále neznámý.

Lidé sdílejí záběry podivného humanoidního tvora

Ningen totiž s člověkem jako takovým nic společného nemá. Nežije na souši, nemluví, nedýchá. Spíše se podobá jakémusi obrovskému zvířeti o velikosti vzrostlé velryby. A právě takové "zvíře" měli poprvé spatřit místní rybáři na východě Japonska. Ačkoliv to není člověk, jeho spojitost s ním ale nelze zcela opomenout. Toto monstrum si totiž nese lidskou podobu!

Japonsko je proslulé tím, že zde existují nejrůznější pověry o humanoidních tvorech. Ti mají obývat ledové vody Antarktidy. Dokonce existuje nespočet důkazů, kdy byli tito tvorové spatřeni a lokalizováni prostřednictvím lodí pro výzkum velryb. 

Ningeny mají být bílého zbarvení a dosahovat délky až 30 metrů. Svědectví lidí pak mluví jasně. Tito monstra ledových vod mají "tvář" podobnou člověku. A dokonce nejen tvář. Údajně mají také končetiny jako ruce a nohy a na nich dokonce pět prstů. 

Objevily se také příběhy, ve kterých byly lidské končetiny upraveny na ploutve či ocas. Ten, který všichni známe z příběhů o mořské panně. Na čem se však shodli všichni očití svědkové, byly orgány charakterizující obličej, jako oči či lidská ústa. 

Monstrum u japonských břehů vyvolalo senzaci

Podle jedné pověsti se ve vodě objevila jakási živá ponorka, která náhle zmizela v hlubinách moře. Do vyřešení této záhady se zapojili také vědci zabývající se výzkumem paranormálních jevů. Ti zmínili jakési "antarktické lidi". 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Co ale ningen skutečně znamená a zdali existuje, se zatím můžeme jen domnívat. Platné důkazy, které by jasně ukázaly na tvora podobnému člověku a chovajícího se jako ryba, však stále chybí. K setkání s nimi dochází především v noci, což jakoukoliv snahu o jejich přesnou identifikaci zkresluje a činí obtížnou. 

A tak hon za touto senzací stále pokračuje. Všichni chtějí zjistit, kde je pravda. Existenci monstra pak jasně nahrává také japonská vláda. Právě ta totiž údajně sbírá důkazy o jeho existenci. Do éteru také unikly informace, že ty, kteří monstrum viděli a doložili důkazy, vyzvala k mlčenlivosti. 

A tak nezbývá doufat, že se této záhadě brzy přijde na kloub a monstrum, které vyvolalo senzaci nejen u japonských břehů, tak bude brzy objasněno. Nicméně platí, že Japonsko další "skandál" nepotřebuje. Už tak je v hledáčku celého světa za nehumánní lovení a zacházení s velrybami.

Zdroje:

cryptidz.fandom.com

www.gaia.com

exemplore.com