Zázrak jménem jablečný ocet

Jablečný ocet slouží jako jednoduchý, ale účinný lék na tzv. atletickou nohu. Jeho přírodní antimykotické vlastnosti mohou konkurovat drahým antimykotickým práškům a pomáhají eliminovat plíseň způsobující toto běžné onemocnění nohou. U některých lidí se může objevit vyrážka nebo nepříjemný zápach, tyto potíže jednoduše vyřeší přidání citronové nebo pomerančové kůry do octa.

Účinnou metodou léčby plísňového onemocnění nehtů na nohou může být 20 minutová octová lázeň. Účinnost octa navýšíte přidáním několika kapek éterických olejů s protiplísňovými účinky. Ocet plísně nejen léčí, ale pomáhá jim také předcházet díky svým protiplísňovým, antivirovým a protikvasinkovým vlastnostem.

Nohy ale nejsou jedinou částí našeho těla, se kterou nám ocet může pomoci. Jeho pomoc oceníte například během letních měsíců, pokud jste náchylní na spálení od slunce. Ocet díky svým protizánětlivým a hydratačním vlastnostem přinese namáhané pokožce kýženou úlevu. 

Kde všude pomáhá? 

Octová koupel nohou může zmírnit celkovou bolest těla a zánět způsobený spálením od slunce a obnovit rovnováhu pH pokožky. Pro zvýšení prospěšnosti doplňte koupel medem a obyčejným jogurtem. Med podporuje hojení ran, zatímco kyselina mléčná obsažená v jogurtu pomáhá odlupovat odumřelou kůži.

Co udělá jablečný ocet s našimi nohami?

Zdroj: Youtube

Překvapivě může namáčení nohou v jablečném octu přispívat i k hubnutí. Vědci zjistili, že kyselina octová obsažená v jablečném octu má potenciál blokovat vstřebávání škrobu, což je faktor, který by mohl napomáhat hubnutí.

Pro přípravu koupele nohou při hubnutí smíchejte dva díly jablečného octa s jedním dílem teplé vody ve velké míse nebo vaně a v připravené lázni nohy pravidelně koupejte. Zařazení jablečného octa na vaší cestě za dokonalým tělem může být zajímavým doplňkem, je však nezbytné myslet na vyváženou stravu a pravidelné cvičení.

Namáčení nohou v jablečném octu může být všestranným a prospěšným doplňkem vaší rutiny v péči o sebe samé. Ať už řešíte potíže s chodidly, potřebujete zklidnit spáleniny od slunce nebo zkoumáte potenciální přínosy při hubnutí, tento přírodní prostředek nabízí řadu výhod pro vaši celkovou pohodu.

Zdroje: www.medicalnewstoday.com, www.gemmaetc.com, www.bragg.com