Nostradamova předpověď o smrti královny byla přesná. Charlese čeká krátká vláda

Smrt Alžbety II. šokovala svět.

Smrt Alžbety II. šokovala svět.

Foto: Profimedia.cz

Francouzský lékař Michel de Nostredame, žijící v 16. století, proslul svými proroctvími zaznamenanými do čtyřverší. Měl předpovědět například zabití amerického prezidenta Johna F. Kennedyho nebo teroristické útoky z 11. září. Jeho pozornosti neunikla ani britská královská rodina. Věštil smrt princezny Diany i královny Alžběty II.

Smrt panovnice Spojeného království šokovala celý svět. Ne však spisovatele Maria Readinga, jehož kniha Nostradamus: Kompletní proroctví pro budoucnost se stala bestsellerem. Na jejích stránkách již v roce 2005 zaznamenal, co se po jejím skonu bude dít a kdo bude vládnout.

Nostradamus. Ilustrační foto.

Nostradamova proroctví, která se prokazatelně naplnila. Některá jsou pozoruhodná

„Královna Alžběta II. zemře cca v roce 2022, o pět let dříve než její matka. Po ní usedne na trůn princ Charles a stane se králem Karlem III. Dlouho ale panovat nebude. Vysoký věk ho donutí abdikovat."

Nostradamus a britská královská rodina

Dále píše, „že zášť, kterou vůči němu chová část britské populace, kvůli rozvodu s princeznou Dianou, stále přetrvává". V revizi knihy z roku 2006 je navíc publikováno, že nakonec na trůn usedne „muž, jenž nikdy nečekal, že se stane králem".

Spisovatel pak podává řečnickou otázku. „Znamená to, že přímý nástupce prince Charlese již není ve hře a nahradí ho jeho bratr?" Harry je však aktuálně až pátým dědicem britského trůnu. Předběhly ho Williamovy děti princ George, princezna Charlotte a princ Louis.

Čeká nás konec světa?

Umírající kněz určil konec světa na rok 2021. Jeho zlá vize se začíná naplňovat

Zmiňovaným „tajemným králem" by se mohl stát i Australan Simon Dorante-Day, muž, který tvrdí, že je synem prince Charlese a jeho manželky Camilly. Ti však na jeho tvrzení nikdy veřejně nereagovali. „Předpověď jasně ukazuje, že panovníkem se stane někdo cizí. Mohu to být já," říká šestapadesátiletý muž.

Dá se Nostradamovi věřit?

I přesto, že Nostradamovy předpovědi vypadají věrohodně, řada vědců nabádá k opatrnosti. „Věštec používal archaickou a často nesmyslnou větnou skladbu. Vymýšlel si slova, hrál si s anagramy, míchal dohromady jazyky. Většina těch, kteří se jeho predikce snaží vysvětlit, příběh překrucují," říká cambridgeský ligvista Peter Lemesurier.

Zdroj: Youtube

Podle jiných odborníků autoři knih o Nostradamovi podléhají tzv. Forerovu efektu, kdy si přivlastňují obecné popisy a snaží se je rozpracovat. Tento princip se používá především při tvorbě horoskopů. Zda se tedy slova z knihy Maria Readinga vyplní není zatím jisté.

Zdroj:

www.nypost-com, www.dailystar.co.uk, www.livescience.com