V kleci zlata ti vypíchne oči: Pozoruhodná Nostradamova předpověď vyšla dokonale

Jarouš M Komořanský | 28. 4. 2022

Nostradamova proroctví zaznamenaná v krátkých čtyřverších se překvapivě plní, tudíž je tento fenomenální lékař dlouhodobě považován za nejúspěšnějšího věštce všech dob. Své zkušenosti získal i od východních filozofů, meditoval a dokázal se dostat mimo vědomí. Ale nebyl moc chápán ani ve své době. Jedním z jeho nejpřesnějších proroctví byla předpověď smrti francouzského krále Jindřicha II. Nepokoušel se ho varovat?

Nostradamovy schopnosti byly záhadné v jeho době naprosto stejně, jako jsou nyní pro nás. Francouzský lékař opustil rodnou zemi a toulal se po světě, kde se ve východních společnostech setkával s nejrůznějšími mystiky a učenci a nasával jejich vědomosti, aby se nakonec sám stal jedním z nejlepších. Jeho schopnosti dalece přesáhly jeho dobu a dodnes jsou často citovány, přestože ještě nikdo nedokázal jeho proroctví přesně interpretovat.

Na dokument o Nostradamových proroctvích o Jindřichovi se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Návrat ze „studijních“ cest

Nostradamus strávil na cestách asi pět let a už když se vracel domů, jen tak mimoděk předpověděl, že se jakýsi neznámý františkánský mnich Peretti stane papežem. A tak se i stalo – Peretti byl papežem Sixtem V.

Nostradamus již nikdy nebyl jako dřív, věnoval se meditacím, které jej dokázaly zřejmě dostat do stavu změněného vědomí. Právě v tomto stavu však měl svá vidění, která zaznamenával do almanachů plných horoskopů a tajemných předpovědí budoucnosti.

Jeho sláva stoupla ke hvězdám již v 15. století, takže se stal lékařem francouzské královny Kateřiny Medicejské. V té době vyšla i jeho první veršovaná Proroctví.

Jindřich II. francouzský byl osobním známým Nostradama, který ho jednou v dopise oslovil "Nejneporazitelnější Jindřich, král francouzský".

Na dokument o dopise Jindřichovi II. se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Bohužel se ukázalo, že i neporazitelný Jindřich nakonec zemřel bolestivou smrtí ve věku pouhých 40 let. Jindřich byl velmi aktivní a byl něčím, co bychom dnes nazvali vášnivý sportovec. Rád lovil, miloval rytířské souboje. Až jeden se mu stal osudným.

Nečekaná smrt Jindřicha II.

"Lev mladý, starý překoná

v jediném boji na válečném poli;

v kleci ze zlata si vypíchne oči

dvě rány v jedné, aby zemřel krutou smrtí."

Takto znělo proroctví, které bylo později vztaženo právě ke smrti francouzského krále.

Moderním jazykem bychom snad mohli říci, že „dva lvi, jeden mladý a jeden starý, se utkají v souboji; mladý vypíchne oči staršímu ve zlaté kleci a zabije ho." Ale co znamená jedna rána ze dvou?

V roce 1559 pak francouzský král Jindřich II. souhlasil se sňatkem sestry se savojským vévodou a dcery se španělským králem. Oslava svatby vyvrcholila turnajem, na němž vybraní muži z pozvaných hostí předvedli svou sílu a jezdecké umění v klání. A tohoto klání se zúčastnil i král Jindřich, který se utkal s mladým skotským šlechticem. Jaké bylo překvapení všech, když kopí mladého Skota probodlo králi oko skrz hledí. Jindřich o deset dní později zranění podlehl.

Interpretace Nostradamových slov už byla více zbytečná.

Nostradamovy předpovědi: Co skutečně věštci vyšlo a co je jen zpětná konstrukce
Magazín

Nostradamovy předpovědi: Co skutečně věštci vyšlo a co je jen zpětná konstrukce

Dva lvi byli oba účastníci turnaje, kdy Skot probodl staršímu oko "zlatou klecí", což symbolizovalo turnajovou zbroj. Dvě rány v jedné pak mohly být buď zranění oka a následné proniknutí do mozku; smrt Jindřicha jako člověka a Jindřicha coby veřejné osobnosti. Interpretací je vždy několik.

Každopádně bychom proroctví Nostradama neměli brát na lehkou váhu. To o Jindřichově smrti totiž není zdaleka jediné, které lze považovat za splněné.

Zdroje:

www.history.co.uk, www.grunge.com, www.crystalinks.com

Tagy Jindřich II. Francouzský Kateřina Medicejská klec lékař Nostradamus smrt