Mocný Nostradamus

Nostradamus byl mocný prorok, jemuž predikce vycházely na výbornou. Jednou z nich je i ta, která předpovídá smrt krále Jindřicha II. 

Původem francouzský lékař strávil většinu svého dospělého života toulkami světem. Právě na cestách nasával potřebné zkušenosti, které využíval pro své predikce. 

Učil se od východních filozofů a mystiků, dokázal změnit stav svého vědomí a bavily ho meditační techniky. 

Bedlivě nasával každou získanou informaci a všechny nabyté vědomosti nakonec zúročil. Stal se sám jedním z nejlepších mistrů své doby. Mocným vizionářem budoucnosti. 

Ačkoliv byl často nepochopený a jeho predikce děsily lid i v době, kdy tento prorok žil. Přesto mu dnes musíme dát za pravdu, že skutečně věděl, co říká. 

Většina Nostradamových předpovědí se totiž vyplnila. Jiné to nebylo ani v případě predikce o smrti krále Jindřicha II. 

V kleci zlata

V době, kdy Nostradamus působil jako lékař Kateřiny Medicejské, vyšla jeho první veršovaná proroctví. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

K okruhu jeho známých patřil také král Jindřich II. Toho sice Nostradamus nazval neporazitelným mužem, přesto na hlavu Jindřicha nakonec padla jedna z prorokových predikcí. 

„Lev mladý překoná starého v jediném boji na válečném poli, v kleci ze zlata si vypíchne oči, dvě rány v jedné, aby zemřel krutou smrtí."

Právě toto proroctví bylo nakonec přisouzené právě kruté a bolestivé smrti, jaké neporazitelný Jindřich II. podlehl. 

Stalo se tak roku 1559 na oslavě svatby Jindřichovy dcery. Zde se konal turnaj, na kterém se vybraní muži utkali na koních. Jedním z nich byl i Jindřich II. Soupeřem mu byl skotský šlechtic, který králi během turnaje vrazil své kopí do oka. 

Namísto oslav a radosti tak zemi zahalil smutek. Mladý král Jindřich II. ve věku pouhých 40 let deset dní po turnaji podlehl zraněním a zemřel.  

Zdroje: www.history.co.uk, www.grunge.com, www.crystalinks.com