Lékař a astrolog Nostradamus se proslavil už za svého života. Nejvíce se zapsal do dějin díky sbírce jeho prorockých čtyřverší, která je sice možná interpretovat hned několika způsoby, ale i tak sedí velmi přesně na dějinné události, které se skutečně staly dávno po smrti tohoto proroka.

Tajemná čtyřverší nás dodnes mystifikují, intrikují, a dokonce i rozčilují, a to zejména proto, že je lze donekonečna vykládat tak, aby odpovídala historickým událostem. Ale některá jim odpovídají až moc. Která? I o tom hovoří toto video:

Zdroj: Youtube

Smrt Jindřicha II.: Mladý lev přemohl staršího

Jindřich II. francouzský se s Nostradamem dobře znali a vědec jej označil za „nejnepřemožitelnějšího Jindřicha, krále Francie". I přes svou neporazitelnost, anebo právě pro ni, zemřel strašlivě. A poměrně mlád. Jindřich byl velmi aktivní, sportoval, věnoval se lovu a turnajím. A právě jeden se mu stal osudným, když v létě roku 1559 oslavoval nedávnou mírovou smlouvu. Během klání s jedním z jeho mladých vojáků se jeho kopí roztříštilo a vrazilo králi střepiny do oka a lebky. Na tyto následky pomalu a bolestivě umíral na sepsi. Tu údajně předpověděl Nostradamus, který „viděl", jak "mladý lev přemůže staršího" a "probodne oči zlatou klecí" a "dvě rány" zajistí "krutou smrt".

Velký požár Londýna: Krev spravedlivých

Proroctví o požáru Londýna je dokonce založeno na výpočtech: „shoří bleskem z třiadvaceti šestek". Těchto 23 šestek si lze vyložit tak, že 66 je 20 x 3 + 6. Velký požár Londýna byl vyvolán plamenem v pekárně, tedy nikoli bleskem, a i další části čtyřverší jsou záhadné. Každopádně k ničivému požáru došlo a Nostradamus o tom věděl.

Vláda Adolfa Hitlera: Svým jazykem svede velké vojsko

Nostradamus předpověděl i nástup Adolfa Hitlera, a to až překvapivě přesně:

"Z hlubin západní Evropy se z chudých lidí narodí malé dítě, které svým jazykem... svede velké vojsko a jeho sláva se rozšíří daleko za hranice Evropy." Fanatický diktátor stál u zrodu druhé světové války, kdy chtěl ovládnout svět. Následky tohoto „malého dítěte" cítíme dodnes.

Svržení bomby na Hirošimu a Nagasaki: Lidé vyřazení ocelí

Nostradamus viděl, že ve dvou městech se odehrají pohromy, jaké ještě nikdo neviděl. Města Hirošima a Nagasaki byla na konci druhé světové války zničena atomovými bombami, které vyvolaly i Nostradamem zmíněný "hladomor v moru", což by mohla být nemoc z ozáření a trvalý rozvrat způsobený válkou.

Atentát na Kennedyho: Zlo spadlo na velkého muže

Dalším z klíčových okamžiků 20. století bylo i zabití prezidenta Johna F. Kennedyho. Ti, kdo chtějí v Proroctvích najít souvislost, ji našli ve verši "Z výšin padne zlo na velkého muže", což je vykládáno jako narážka na skutečnost, že byl zastřelen z dálky odstřelovači. I další část sedí, protože "Z činu bude obviněn mrtvý nevinný" skutečně sedí na Lee Harveyho Oswalda, který byl sám brzy poté zastřelen a dlouho byl považován za nevinného obětního beránka.

A to na nás ještě spousta Nostradamových proroctví čeká. Nyní to jsou tolik diskutované klimatické změny a přírodní katastrofy. Podívejte se na video zde:

Zdroj: Youtube

Zdroje:

www.irishmirror.ie, www.history.co.uk, www.mirror.co.uk