Nostradamova vize pro rok 2022: exploduje nukleární bomba a změní se klima země

Jarouš M Komořanský | 14. 12. 2021

Jméno francouzského lékaře a astrologa Michaela de Nôtre-Dame je spojováno s proroctvími a věštbami, které se až mrazivě vyplňují. Jeho předpovědi pro rok 2022 nejsou pro lidstvo zrovna růžové. Mimo jiné nás čeká podle věštce exploze nukleární bomby a ještě o něco děsivější celková změna klimatu.

Nostradamus je proslulý přesností svých předpovědí, datovaných již několik století nazpět. Jeho proroctví jsou většinou velmi významná, ohlašují obrovské celosvětové změny a mají vliv obecně na celou populaci. Po celá staletí až do dnešních dnů se jeho proroctví studují po celém světě a často se k nim obracejí i ti, kdo jinak v proroctví nevěří. Na jeden z mnoha zajímavých filmů se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Měli bychom se bát?

Podle Nostradama bude rok 2022 plný znepokojivých událostí, z nichž některé by mohly doslova paralyzovat celé lidstvo. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy se Nostradamus nemýlil. K jeho nejvýznamnějším počinům patřily například předpovědi už v dobách morové epidemie, nebo dokonce přesná předpověď útoku na „dvojčata“ 11. září. Ale jeho znalosti zašly daleko dál – předpověděl dokonce konec světa, a to na rok 3797.

Jeho nejvýznamnější proroctví se pak týkalo smrti Jindřicha II., jíž lékař předpověděl již v roce 1559.

"Mladý lev přemůže staršího,

na bojišti v jediné bitvě;

Proklove mu oči zlatou klecí,

Dvě rány v jednu, pak zemře krutou smrtí.“

Předpověděl Nostradamus před tím, než byl Jindřich II. zasažen do oka během souboje s Gabrielem de Montgomery, zvaným Mladý lev.

Výbuch jaderné bomby

Ale vraťme se do současnosti. Podle Nostradama bude totiž rok 2022 sérií přírodních katastrof, nemocí, útoků a záplav. Například vybuchne ničivá jaderná bomba a způsobí klimatické změny a změny v postavení Země na obloze.

"Po čtyřicet let se neobjeví duha.

Čtyřicet let ji bude vidět každý den.

Suchá země se stane sušší

A velké záplavy budou vidět."

Tato dvě proroctví – výbuch bomby a změna zemského klimatu spolu tedy úzce souvisejí. Nostradamus napsal, že "král pokryje lesy, nebe se otevře a pole budou spálena žárem". Tato předpověď by mohla znamenat zničení amazonských deštných pralesů a rozšíření ozónové vrstvy, které by dále vystavilo Zemi slunečním paprskům v důsledku klimatických změn.

Vrchol globálního oteplování

Již na roky 2019-2020 předpověděl Nostradamus několik katastrof, z nichž nejedna souvisí se změnami klimatu: zvyšování teplot, tání ledovců a velké hurikány. "Uvidíme, jak voda stoupá a země se pod ní propadá," napsal věštec.

Zatímco někteří skeptici o důležitosti proroctví stále pochybují, pravdou je, že tuto realitu žijeme. Jsme svědky sucha, ničivých požárů a děsivých veder, jara měnícího se v léto a velmi chladných zim. Globální oteplování způsobuje, že hurikány jsou smrtelnější, částečně proto, že teplejší vzduch pojme více vody.

Dva nejpravděpodobnější možné konce světa: Odborníci sestavili tyto modely
Magazín

Dva nejpravděpodobnější možné konce světa: Odborníci sestavili tyto modely

Australský příklad

"Ne každá povětrnostní událost je přímým důsledkem změny klimatu. Ale když vidíte trendy... začíná to nepopiratelně souviset s globální změnou klimatu," řekl pro BBC jeden z ekologů z univerzity v Sydney.

Jsme svědky ničivých požárů v Austrálii, které zachvátily zemi již před dvěma lety a během pěti měsíců tehdy zabily 24 lidí a miliony zvířat, zničily více než 1 200 domů a miliony hektarů půdy byly spáleny. Desítky tisíc domů zůstaly bez proudu a tisíce lidí byly evakuovány z pobřežních měst. I když nejsou požáry v Austrálii ničím novým, faktem je, že jsou rok od roku děsivější a ničivější, a rok 2022 by je měl posunout ještě více.

Pravdou je, že Nostradamus rostoucí teploty předpověděl a my bychom měli brát jeho varování vážně. Abychom se vyhnuli katastrofickým důsledkům zvyšující se teploty, musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom omezili globální oteplování. I v moderní době akceptujeme vliv hvězd a planet na naši jsoucnost a věříme, že energie, která vládne všemu na zemi i ve vesmíru, má dokonalou rovnováhu, kterou bychom se měli snažit udržovat.

Zdroje:

earth-chronicles.com, my.astrofame.com, mysteriousuniverse.org

Tagy Austrálie BBC bomba Jindřich II. Francouzský klimatické změny Nostradamus věštba Země