Michel de Notredame se narodil v roce 1503 v Saint-Remy-de-Provence ve Francii. Původně pracoval jako lékárník, poté navštěvoval univerzitu v Montpelier, kde získal lékařský titul. Protože ale používal bylinky, což bylo pro lékaře považováno za "příliš nízké", byl ze studií vyloučen. Zda se nakonec vrátil na školu a studia dokončil, není známo, ale určité prameny uvádějí, že pracoval jako lékař během morové epidemie v Itálii a Francii.

I pro léčbu moru používal na svou dobu pokrokové metody, při nichž kombinoval bylinné směsi, hygienu a doporučil i odstraňování mrtvol z měst, aby se zpomalilo šíření nemoci. Po skončení epidemie se vydal na dráhu astrologa.

Hvězdy jako otevřená kniha

Jako astrolog rychle získal na popularitě, takže si jej najímali i panovníci, aby jim četl z hvězd. Najala si jej třeba italská šlechtična Kateřina Medicejská, která chtěla, aby pro její děti sepsal horoskopy. Nakonec však ještě „povýšil“, když byl jmenován poradcem a ordinářem francouzského krále Jindřicha II., Kateřinina manžela.

Jeho proroctví byla psána formou veršů, které předpovídají dalekou budoucnost. Interpretačně jsou však velmi nejasné a jedna báseň se často vztahuje na více událostí. Některé jeho předpovědi se však zdají být velmi konkrétní. A patří k nim i poslední roky, v nichž nyní žijeme.

Na jeho předpověď pro příští rok se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Předpověď Nostradama pro 20. léta 21. století

Nostradamus měl na rok 2021 spoustu strašných předpovědí, které se sice nesplnily, ale splnily se jiné, stejně strašné. Předpověděl příchod zombie, asteroidy i mor:

Po velkém neštěstí pro lidstvo se chystá ještě větší,

Velký hybatel obnovuje věky:

Déšť, krev, mléko, hlad, ocel a mor,

Je vidět nebeský oheň, dlouhá jiskra běží.

Sotva jsme překonali pandemii a čelíme naprosto neuvěřitelné válce na Ukrajině, musíme se podívat do neméně děsivé budoucnosti, Nostradamus nám totiž pro rok 2023 připravil další mrazivou předpověď. Stejně jako předpověděl konflikt na Ukrajině, v příštím roce viděl 3. světovou válku.

Bude za rok 3. světová válka?

Současný konflikt ve východní Evropě, který Nostradamus viděl, by podle něj mohl vyvolat "velkou válku", jak říkají jeho verše:

Sedm měsíců velké války,

lidé zemřou na následky zlovůle.

Rouen, Evreux nepadnou králi.

Mnozí interpretátoři a Nostradamovi stoupenci vidí v těchto řádcích odkaz na globální konflikt po invazi Vladimira Putina na Ukrajinu 24. února letošního roku. Pokud se ale podíváme na podrobný popis francouzského města Rouen, které leží 125 mil od Calais, zdá se, že ne všechna místa budou přímo zasažena. I když se může zdát, že konflikt by mohl skončit, vzhledem k děsivému jadernému arzenálu zemí je lepší zůstat opatrný.

Také Nostradamem předpovězený "nebeský oheň na královské budově" by to mohl předvídat "konec časů" nebo začátek nového světového řádu. V Bibli se v souvislosti se soudným dnem nebo "koncem časů" vždy zmiňoval oheň jako klíčový faktor, který svět zahubí. Předpověď však naznačovala, že z popela civilizace vznikne nový světový řád.

Další hrůzy

Nostradamus předpověděl například Hitlerův nástup k moci, druhou světovou válku, zastřelení JFK, teroristický útok 11. září, Francouzskou revoluci i vývoj atomové bomby, podle jeho stoupenců i začátek pandemie koronaviru v roce 2020.

Kromě toho zmiňuje ve velmi blízké budoucnosti i slábnoucí světlo Marsu. Zakladatel společnosti SpaceX a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk již dlouho naznačuje, že lidé na Marsu přistanou do roku 2029, čímž začne kolonizace této planety. V dnešní době se lidé snaží Mars kolonizovat, ale Nostradamus řekl, že "světlo na Marsu selhává", což může znamenat, že se tato planeta dostane do retrográdního pohybu, ale i to, jak lidstvo rudou planetu osidluje.

Kromě toho je rok 2022 jen těsně za polovinou. Ač se většina Nostradamových předpovědí naplnila, některé, opět katastrofické, nás možná ještě čekají. Náraz asteroidu, inflace, hladomor i převzetí vlády nad Zemí roboty s umělou inteligencí.

Předpovědi pro rok 2023 jsou však ještě děsivější.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Zdroje:

www.the-sun.com, www.mirror.co.uk, www.grunge.com