Vypadat lépe

Na tom, jak vypadáme má přirozeně vliv životní styl, co nás v životě potká, zlozvyky, geny…S geny nic moc nenaděláme, těžko lze ovlivnit, co nám v životě nadělá vrásky. Ale každá žena (i muž) má omlazující prostředek ve svých rukou. Doslova. Obelstít věk i geny pomůže obličejová jóga (face joga).

Ačkoli díky internetu zažívá obrovský boom, není to žádný převratný objev toto tisíciletí. „Triky“ jak se zbavit vrásek najdeme už ve starých časopisech pro ženy, kořeny sahají do mnohem hlubší historie. Dnes nejsou nějaké „nahodilé“, ale propracované odbornými instruktorkami. Shrňme si základní fakta.

Jak na ty „staré potvůrky“

V obličeji máme přes pět desítek svalů. Víme, že je používáme při mluvení, žvýkání, smíchu i mračení. Ne všechny neustále zapojujeme, ne všechny cvičíme. Jako každý sval, který se necvičí, ochabuje. Proto nám rysy obličeje povadají, k čemuž přispívá i gravitace. S přibývajícím věkem pokožka kvůli přirozenému úbytku vody a kolagenu ztrácí pružnost, a tak se začínají tvořit vrásky. Zlepšit její vzhled nám pomůžou krémy, ale ty samy o sobě problém nevyřeší. Pokud skutečně chceme zapracovat na svém vzhledu, měly (i měli) bychom zařadit do svého denního rituálu i posilování svalů v obličeji.

Čím dříve začneme, tím lépe, ale nikdy není pozdě. Co k cvičení potřebujeme? Bříška prstů, prsty, klouby a dlaně a „přehnanou“ mimiku obličeje. Zpočátku také zrcadlo, abychom viděly, že cvik provádíme správně. Pak můžeme cvičit kdykoli a kdekoli.

Začínáme...

Jako každý sval v těle bychom měly i ty obličejové na cvičení připravit. Celková obličejová jóga zahrnuje rozproudění lymfatického systému, masáž, samotné posilování svalů a uvolnění. Pokud si na náš „ksichtík“ najdeme denně deset minut, je to naprosto ideální. Pro pravidelné cvičení a později udržování postačí i pár minut. U někoho se výsledek dostaví třeba po dvou týdnech, u někoho to trvá déle. Také jednotlivé „ošklivosti“ potřebují různý čas. Výsledek se ale dostaví. Důležité je vydržet.

Začít můžeme hned (zítra) ráno třemi úsměvy do zrcadla. Nejdříve se na sebe jen lehce pousmějte, pak mile zasmějte, poté přidejte „strojený“ úsměv od ucha k uchu s koutky vysoce zdviženými. Záleží na vás, za kolik úsměvů si stojíte. Připadá vám, že je vaše tvář jako zmačkaný kus látky? Vyžehlit ji můžeme v koupelně. Stačí znát pár správných tahů bříšky zakončených lehkým poklepáváním.

Do své ranní hygieny zařaďte rozproudění lymfatického systému. Jak na to vám v následujícím videu poradí paní Marta:

Zdroj: Youtube

Také s masáží, která nám rozproudí krev v obličeji, a tím napomůže zlepšit i stav pleti, můžeme začít hned po ránu. Stačí studená voda, kterou si opláchneme obličej, starý kartáček na zuby, který nám poslouží stejně dobře, jako drahé masážní přístroje – a naučit se účinné „krouživé“ pohyby. Skvělým liftingem (a součástí obličejové jógy) je i správné nanášení krému.

Nemůžete-li si dopřát masáž v salonu krásy, hýčkejte se alespoň samy. Třeba jednoduchou, ale účinnou masáží dle paní Zuzany. Mrkněte se na následující video:

Zdroj: Youtube

Sbohem stáří, vítej mládí

„Mládnout“ můžeme kdykoli během dne. Odborné instruktorky nám ve svých internetových video sériích poradí, jak se zbavit hluboké vrásky mezi očima, pytlů pod očima, dvojité brady… Cviků nabízejí celou řadu. Na některé nepotřebujeme ani ruce. Mnohé z nich zahrnutí již zmíněné „směšné“ grimasy od kroucení očima, špulení rtů, vyplazování jazyka až po „nafukování“ tváří. Provádět je můžeme v sestavě v pro sebe vyhrazeném čase, ale i jednotlivě během (i hektického) dne.

Obličejová jóga nám nejen pomůže udržet si či navrátit mladistvý vzhled, má i další blahodárné účinky na naše duševní i fyzické zdraví.

Zdroje: www.ireceptar.cz, simyoga.cz, www.prozeny.cz