Domorodce v pralesích Konga děsí pavouci velikosti člověka. Vědci jejich existenci potvrzují

Lenka Bělská | 16. 5. 2023

Pavouci jsou pozoruhodní tvorové. Jsou nedílnou součástí našich zahrad i bytů. Obdivujeme je za jejich krásu a třpytící se pavučiny. Zároveň v nás probouzí podivný pocit strachu. „Ještěže jsou tak malí,” napadá nás. To však nemusí být pravidlem. Důkazem jsou setkání s tvorem jménem J'ba fofi.

Pozorování pavouků dosahující velikosti člověka byla hlášena téměř z celého světa. Byli spatřeni v Ugandě, Venezuele, Vietnamu, Amazonii, Anglii, Kanadě a Spojených státech. První legendy ale pocházejí z konžské džungle. 

Vědci objevili v mayském městě 1200 let staré hieroglyfy. Strašlivé tajemství jim vyrazilo dech
Magazín

Vědci objevili v mayském městě 1200 let staré hieroglyfy. Strašlivé tajemství jim vyrazilo dech

Domorodci vyprávějí, že tvorové vyhrabávají nory mezi kořeny. Ty zakrývají pavučinou, na kterou položí suché listí. Také mezi stromy předou široké lepkavé sítě. Ukrytí ve stínu pak číhají na nepozornou kořist, jež se do pasti zamotá. 

Obří pavouci

Přesně to se stalo v roce 1890 v Ugandě během návštěvy britského misionáře Arthura Simse. Na cestě do vesnice na břehu jezera Nyasa on i jeho dva nosiči narazili na silnou pavučinu, z níž se nedalo osvobodit. Za několik málo minut se z úkrytů vyřítili dva obrovští J'ba fofi a muže pokousali. I přesto, že se Simesovi podařilo jednoho z tvorů zastřelit a uprchnout, zemřel na následky otravy.

Podle domorodců obří pavouci vypadají jako tarantule. Jsou hnědí a jejich tělo má průměr kolem 100 cm. Mají tak dlouhé nohy, že kdyby si postavili na zadní, byli by stejně vysocí jako dospělý člověk. Kladou nažloutlá vejce ve tvaru arašídů

Země se začne lidem zle mstít, varuje slavný vědec. Za 70 let Evropu postihne velká tragédie
Magazín

Země se začne lidem zle mstít, varuje slavný vědec. Za 70 let Evropu postihne velká tragédie

Někteří z tvorů se nebojí opustit bezpečí hlubokého lesa. Nečekaně přichází do vesnic, zabíjí dobytek a odnáší malá zvířata a děti. „Živí se také mláďaty antilop, ptáky a jinou drobnou zvěří,” říká přírodovědec a kryptozoolog William J. Gibbons.

Pozorování velkých pavouků

Jeden z nejslavnějších příběhů o blízkém setkání s děsivým stvořením pochází od cestovatele Reginalda Lloyda a jeho manželky Margurite. V roce 1938 pár projížděl Kongem, když jim cestu zkřížil černý chlupatý tvor. Měl být velký jako opice nebo pralesní kočka. Rozpětí jeho nohou odhadli na 1,5 metru.

Zdroj: Youtube

Podle domorodců je populace velkých pavouků čím dál tím menší. Problémem je přeměna deštných pralesů na zemědělskou půdu a zásah civilizace. 

Zdroje: www.beforeitsnews.com, www.strangerealms.net, www.medium.com, www.cryptidz.fandom.com

Tagy Amazonie jezero Malawi Kongo krása pavučina Reginald Lloyd Uganda USA Venezuela zahrada