Tento úlovek je zřejmě úlovkem historie. Ulovená "zlatá" rybka je totiž druhou největší rybou svého druhu, kterou se kdy podařilo chytit.

Muž chytil v jezeře zlatou rybku gigantických rozměrů

Za tímto unikátním úlovkem stojí Andy Hackett. Britský rybář, kterému se po dlouhých 25 minutách podařilo ulovit obřího kapra. Jeho váha byla přibližně 30 kg. Jedná se tak o druhou největší rybu svého druhu, která kdy byla ulovena. 

Kapr hned získal přezdívku zlatá rybka. To díky své zářivé žluto-oranžové barvě. Díky té byl také dobře viditelný, když se potuloval pod vodní hladinou. 

Ulovit ho však nebyla žádná legrace. Byl to boj, který vyžadoval nejen sílu, ale také notnou dávku potřebné trpělivosti.

"U normálních ryb máte problém je vidět, pokud jsou těsně pod hladinou, ale tato je jiná. Díky své barvě je jasně viditelná a tak ji nelze přehlédnout. Navíc se jedná o velmi vyhledávanou rybu, která je ale nepolapitelná," řekl Hackett. 

A tak vznikla tato soukromá jezera BlueWater Lakes. Právě ta jsou místy, kde si každý vášnivý rybář může vyzkoušet, zda se mu podobný kousek podaří ulovit. V nabídce jsou kousky větších rozměrů, tedy od 20 do 40 kg. 

Takové monstrum jste ještě neviděli

"Zlatou rybku jsme sem umístili asi před 20 lety jako něco jiného pro naše klienty. Od té doby roste a roste, ale nevyplouvá příliš často," řekl vedoucí rybářství Jason Cowler. "Není to největší obyvatel jezera, ale zdaleka nejvýznačnější."

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

I tak je zlatá rybka jednoznačně monstrem, které málokdo za svůj život viděl. A tak se tento úlovek stal pro Hacketta úlovkem roku. Poté, co zlatou rybku chytil, vypustil ji zpět do jezera. Vše proběhlo podle zásad jezera, kde platí jisté pravidlo "zákazu zadržování". To v praxi znamená, že všechny úlovky se nesmí držet na souši, ale musí být vpustěny zpět do vody. 

Ryby jsou také před vpuštěním ošetřeny, aby se zabránilo případným zraněním. 

Zlatou rybku se za její život podařilo vytáhnout již devětkrát. Pouze jednou však byla ulovena poté, co překonala hmotnostní limit 60 liber (27 kilogramů).

Dosud největší známou rybou tohoto druhu je pak sedmdesátikilový kapr. Podle vědců ale existují i mnohem těžší kapři, ti se ale vyskytují spíše v Asii. Někteří z nich mohou dosáhnout až 500 kilogramů.

Zdroje:

www.livescience.com

www.npr.org

www.washingtonpost.com