Korunka

Ne nadarmo se říká, že ofinka korunuje účes. Dokáže ho podtrhnout a s ním také výraz obličeje, zakrýt i případné „vady na kráse“. Stačí si vybrat tu správnou. Sluší v podstatě každé ženě v každém věku, hodí se ke krátkým i dlouhým vlasům. „Chcete krátkou, dlouhou nebo sestříhanou?“

Při výběru té, která nám nejvíce „sekne“ a nestane se katastrofou, je důležité mít na paměti tvar obličeje, ale vzít v potaz také její úpravu. Některé potřebují pravidelný sestřih kadeřnice, pro jiné stačí kartáč a fén, některé si klidně můžou růst „po svém“ a dodávají ženě nezaměnitelnou image Jakou tedy zvolit? Zde je pár rad a inspirací.

Rysy tváře ženy s hranatým obličejem zjemní a dodá jim něžný vzhled patka. Měly by se vyhnout tupým a rovným sestřihům. Ideální je vzdušná, sestřihaná nebo zvlněná, „hozená“ na stranu, která je vlasům přirozená, či se zdá ženě vhodnější, případně chce skrýt nějaký „defekt“. Ženský vzhled podtrhne i tzv. „jemná ofina“.

Dlouhá, jemná a prostříhaná ofina, skrz kterou prosvítá čelo patří mezi top trendy letošního roku. Je vhodná i pro ženy, které nemají zrovna husté kadeře, opticky jim dodá plný vzhled.

Srdcovitý tvar obličeje je širší v oblasti čela, užší v dolní partii, často se špičatou bradou. Pro tento typ se hodí delší ofina, která sahá k obočí nebo ho zakrývá. Může být plná, prostříhaná, vzdušnější i hladká. Ženy, které se nebojí experimentovat si ji můžou nechat sestřihnout do různých tvarů, ty však potřebují pravidelný sestřih. Dlouhá ofina sluší také ženám s podlouhlým obličejem

Tento typ ofiny, zvláště tupě střižený, se vůbec nehodí pro ženy s kulatým obličejem. Ty by měly volit vrstvenou ofinu, sestříhanou postupně podél tváře, kterou opticky zúží a dodá jí „elegantnosti“. Těm sedne i žhavý trend, tedy ofina vyfoukaná do strany, která „frčela“ na přelomu tisíciletí.

„Šťastná to žena“, která má oválný obličej. Ta si může dovolit ofinu, jaká se jí zlíbí. Rozdělenou uprostřed, kudrnatou, tupě střiženou, střapatou či dětskou, která dává vyniknout hlavně očím, hezky tvarovanému obočí a konturám obličeje. Právě kraťoučká baby ofina je také letošním trendem a sluší i ženám s menším obličejem, ostřejšími rysy a vyšším čelem.

Nejnovějším trendem je curtain bang neboli záclonová ofina. Přesně tak vypadá. Jako rozhrnutá záclona do stran. Ofina, kterou nosila Brigitte Bardot. Nevyžaduje zvláštní péči, může si klidně odrůstat. Hodí se pro každý tvar obličeje.

Která se vám líbí?

Nemusíme si nic nalhávat, některé ženy mají prostě „svůj“ účes, který nemění, cítí se v něm dobře, vyhovuje jim, což je v pořádku. Pokud by chtěly zkusit změnu, nemusí se slepě držet pravidel, ale zvolit svůj styl. Začít můžou pozvolna, třeba „jemnou ofinkou“, zkrácením pár pramínků, které (pokud by nebyly spokojené) dorostou. Zkuste změnu, omládněte, ale nenechte se ovlivnit, ale inspirovat, třeba účesy celebrit v následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Zdroje: www.ireceptar.cz, www.elle.cz, amr.com.au, www.alcina.cz