Možná jste si z okurky do této chvíle připravovali pouze oblíbený salát nebo osvěžující limonádu. Tradiční zelenina má mnoho zdravotních benefitů, příjemné aroma a skvěle chutná.

Tento názor ale vůbec nesdílí hmyz. Mouchy, komáři a další havěť, která nám s příchodem teplého ročního období otravuje život totiž okurky vysloveně nesnáší.

Všichni to známe, jak nám v kuchyni v letních dnech poletují otravné mouchy, a další všemožní okřídlenci. Když se k vám ještě navíc nastěhují komáři, čeká vás noc plná zábavy.

Geniální trik

V obchodech jsou sice k dostání různé repelenty a odpuzovače hmyzu do domácnosti, ale málokdy se jedná o přírodní výrobek. Navíc se mohou tyto přípravky v létě pěkně prodražit. A ne vždy se setkáte s úspěchem.

Repelent, který se používá tím, že se zasune do zásuvky, slibuje řešení. Obsahuje ale mnoho chemikálií, které ohrožují naše zdraví. To se rozhodně nevyplatí riskovat.

Neměly by se používat zejména v domácnostech s malými dětmi. Obvykle tyto vonné odpuzovače nevydrží déle než pár hodin. Proto je jejich spotřeba opravdu vysoká.

Spreje by se nejsou vhodné v uzavřených prostorách vůbec. Jistě jste se už také někdy přilepili na mucholapku pověšenou v kuchyni, spíži nebo vašem obývacím pokoji.


Oproti tomu salátová okurka působí na tyto obtížné tvory s naprostou jistotou a vyjde vás na pár korun. Trik s okurkou znaly už naše babičky, protože tehdy ani jinou možnost neměly.


I dnes se ale ukázalo, že vychytávku s okurkou jen tak něco nepřekoná. Zapomenutý fígl začali zase lidé používat a sdílet mezi sebou. Recept je přitom tak jednoduchý.

Okurku obvyklým způsobem nakrájíte na plátky a položíte na parapet okna, k odpadkovému koši a všude, kde se vyskytuje obtížný hmyz, jako jsou mušky, mouchy a komáři.


Abyste nemusely plátky okurky pokládat přímo na parapety a nábytek, můžete si nastříhat proužky alobalu nebo pečícího papíru, které umístíte pod nakrájená kolečka.

Můžete vyzkoušet okurky i zavěsit, pokud se vám příčí představa koleček okurky na parapetech. Kousky okurky můžete napíchnout na drátek, ze kterého spojíte kolečko a pověsíte například na vlasec. Další variantou je použít síťku, kterou také zavěsíte.

Nejúčinnější repelent si tak vyrobíte doma samy během jedné minuty. Přírodní odpuzovač hmyzu funguje od první vteřiny po celý den.

Dobrá zpráva je, že vůně okurky v domě je příjemná, jemná, osvěžující, ale především naprosto bezpečná.

Nemusíte proto shánět síťku do oken, ani nakupovat zásoby chemických produktů. Pokud máte doma okurku v lednici, můžete tento recept hned vyzkoušet. Budete překvapeni.

Zdroje: storylife.cz