Kouzlo těstovin

Těstoviny jsou označované za skromný pokrm, který vás rychle a účinně zasytí, kdykoliv je potřeba. Samotné ale chutnají málokomu. Proto se s oblibou podávají s omáčkami, které zintenzivní jejich chuť a pozvednou kulinářský požitek z celého jídla. 

Pokud i vy patříte mezi milovníky těstovin, máme pro vás dobrou zprávu. Omáčka, kterou si k nim můžete připravit, je snadná a rychlá a nejvíce chutná mužům. Výroba domácí omáčky na těstoviny je navíc velmi ekonomická.

Kouzlo domácí rajčatové omáčky spočívá v její přizpůsobivosti. Stejně jako rozmanitost kuchařů, kteří ji připravují, existuje i nespočet variant této kulinářské speciality. Přizpůsobit omáčku svým chuťovým buňkám nebo doplnit konkrétní přísadou je hračka. 

Například přidání rajčatového protlaku omáčku nejen zahustí, ale také jí dodá lahodnou chuť. Pokud protlak vynecháte, získáte lehčí a řidší variantu. Nebojte se experimentovat s různými druhy koření nebo do ní přidejte zeleninu či maso. 

Obzvláště oblíbená je kombinace omáčky s masovými kuličkami – ať už domácími, nebo pohodlně zmraženými.

Jednoduchá příprava

K přípravě rajčatové omáčky budete potřebovat drcená rajčata z plechovky, několik lžiček olivového oleje, velkou cibuli, česnek podle chuti, rajčatový protlak, sůl a koření.

Skutečný důvod, proč je omáčka na těstoviny tak oblíbená: 

Zdroj: Youtube

Na začátku rozehřejte olivový olej v prostorné pánvi na středním plameni. Jemně nakrájenou cibuli osmahněte do měkka, trvá to přibližně 7 minut, a poté přidejte prolisovaný česnek a vařte další minutu.

Poté přidejte hlavní ingredience: drcená rajčata, rajčatový protlak, oregano, bazalku, a pokud si přejete trochu pálivosti, můžete přidat chilli papričky. Omáčku osolte a opepřete a přiveďte ji k mírnému varu.

Následně snižte teplotu a nechte omáčku vařit odkrytou asi 20 minut, aby mírně zhoustla. Nezapomeňte ochutnat a dosolit podle svých preferencí.

Jakmile jednou ochutnáte domácí rajčatovou omáčku, pravděpodobně dáte sbohem alternativám, které jste dosud kupovali v obchodě. Zkuste experimentovat s příchutěmi a přísadami, aby každá další omáčka byla originální.

Zdroje: www.themanual.com, www.consumerreports.org, www.allrecipes.com