Jste introvert nebo extrovert? Vědci vymysleli jednoduchou optickou iluzi, která to prozradí

Natálie Borůvková | 22. 5. 2023

Zadívejte se na několik málo vteřin na náš obrázek a zjistěte mnohé o svém charakteru. Co myslíte, jste introvert nebo extrovert? Vědci vymysleli jednoduchou optickou iluzi, která to prozradí. Tušíte, co vyjde vám?

Iluze určující charakter

Optické iluze nás nutí zamyslet se nad tím, co naše oči vidí. Naše hlava si to pak samozřejmě vysvětlí po svém. Příkladem je i tento jednoduchý obrázek, který prozradí, jaký je hlavní rys vaší povahy. Tušíte, co to bude? 

Přesněji řečeno vám pomůže rozklíčovat, zdali jste introvert nebo patříte spíše mezi rozverné extroverty. A buďte si jistí, že to odhalí. 

Konečně tak máte šanci zjistit, jak na tom s těmito povahovými rysy skutečně jste! Introverze a extroverze jsou dva různé typy lidské povahy a přesně ty rysy osobnosti, díky kterým se projevujeme navenek. 

Jak působíme na své okolí, jak moc preferujeme život v kolektivu a jak moc se uchylujeme do nitra vlastních myšlenek. 

Definovat, zdali jste introvert nebo extrovert, ačkoliv to všichni asi tušíte, je s tímto obrázkem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. 

Kdo přesně jste?

Stačí se po dobu několika vteřin zadívat na obrázek a první, čeho si všimnete, jasně napoví, na jakou stranu patříte. Pak budete s jistotou vědět, jak moc introvertní nebo naopak extrovertní vlastně jste. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Na obrázku můžete vidět kruh tyrkysového zbarvení, na kterém je vyobrazený obličej a dva ptáčci, kteří však vytváří dojem černého kníru. A to je právě to, co následně určí váš hlavní povahový rys. 

Jakmile se soustředěně zadíváte na obrázek, určitě si nejprve všimnete buď obličeje s knírem nebo dvou ptáčků hledících na sebe. 

Pokud váš pohled jako první zaznamená obličej ve tvaru měsíce s bujným knírem, jste podle odborníků spíše introvert. Tedy člověk, který příliš nevyhledává společnost a naopak se často uchyluje do nitra svých vlastních myšlenek. 

Introverti vynikají svou citlivostí a empatií vůči druhým. Jsou to převážně laskaví lidé, kteří se za každé situace snaží pomoci. Neradi se předvádí a nejlépe se cítí o samotě. Introverti disponují skvělou intuicí a tím lépe proplouvají životem. 

Strašidelná optická iluze s Chaplinem prozradí, zda trpíte schizofrenií. Opravdu to funguje
Magazín

Strašidelná optická iluze s Chaplinem prozradí, zda trpíte schizofrenií. Opravdu to funguje

Pokud váš pohled jako první spočine na ptáčcích, je jasné, že jste extrovertní povahy. Rádi se předvádíte a jste s oblibou středem pozornosti. Mezi lidmi se cítíte jako ryba ve vodě a žádná zábava vám není cizí. 

Jednoduchá optická iluze prozradí, zda máte sklony k autismu. Vidíte válec, nebo dvě roviny?
Magazín

Jednoduchá optická iluze prozradí, zda máte sklony k autismu. Vidíte válec, nebo dvě roviny?

Extroverti si užívají života. Nevyhýbají se adrenalinových situacím a někdy se pohybují doslova na hraně. Jsou to totiž lehkomyslné a hravé osobnosti.

Zdroje: www.dailystar.co.uk, www.timesnownews.com, english.jagran.com

Tagy knír obrázek optický klam