Síla optických klamů

Tento optický úkaz vzbudil na internetu řadu emocí. Iluzi, zobrazující Harryho Pottera, vytvořil talentovaný uživatel Instagramu Rishi Draws. Jak se ukázalo, Draws vytvořil dílo, které dokonale zpochybní vaše vnímání.

Rishi Draws při své práci použil velmi specifické barvy. Ty celé dílo podtrhují a hlavní postavu stejnojmenného filmu nakonec dokonale oživí. Musíte jediné. Přesunout pozornost na malou tečku pečlivě zanesenou v obraze. 

Když se na tečku nacházející se nad kořenem Potterova nosu budete soustředěně dívat, objeví se něco skutečně pozoruhodného. Zkuste to teď hned. Sledujte tečku po dobu 30 vteřin a pak krátce zavřete oči. 

Právě tento okamžik vás přenese do světa, kde optická iluze ožívá. Budete si tak připadat jako v samotných Bradavicích. Před vámi se zjeví obraz, který navnímáte jen se zavřenýma očima. 

Optická iluze Rishiho Drawse se vymyká jakýmkoli běžným představám a diváci zůstávají v úžasu nad kouzlem, které se v tomto díle skrývá. 

Co tedy vidíte? 

Pokud tak učiníte a budete postupovat přesně podle Drawsových instrukcí, zjeví se vám před očima živý Potter. Přesně takový, jakého si ho pamatujete z Bradavic. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Příspěvek, který Rishi Draws poprvé sdílel v listopadu loňského roku, si získal velké množství fanoušků po celém světě a více než sto tisíc zobrazení.

Komentáře zachycující úžas na sebe nenechaly dlouho čekat. "Viděl jsem Harryho Pottera s dlouhými vlasy! Jsem jediný?" napsal jeden z uživatelů. Jiný prohlásil: "Páni, to je šílené!". Další vyjádřil nadšení slovy:  "Panebože, ono to vážně funguje."

Rozmanitost reakcí podtrhuje přitažlivost tohoto optického klamu. Zcela jistě zaujme každého, kdo je ochotný věnovat jí pouhou půl minutu svého času. Optická iluze Rishiho Drawse je důkazem, že to, co vnímáme může být dokonale zpochybněné.

Ve světě optických iluzí se meze kreativitě a vynalézavosti umělců, s jakou Rishi Draws přišel, skutečně nekladou. 

Zdroje: timesofindia.indiatimes.com, www.bolnews.com, www.hindustantimes.com