Síla optických iluzí

Optické iluze jsou skvělou zábavou pro naši hlavu. Nutí totiž mozek pracovat naplno a zároveň nevěřit všemu, co vidí naše oči.

Ty často spatří něco, co vůbec neexistuje. Nebo si naopak nevšimnou toho, co je v optické iluzi ukryté. 

Příkladem je i náš obrázek. Ten se stal senzací poté, co se objevil.

Optické iluze slouží ke studiu lidského vnímání a zachycení rozmanitosti, s jakou lidé vnímají a interpretují vše, co spatří. 

Tušíte, čeho si na první pohled všimnete vy? Už na nic nečekejte a pojďte si to ihned vyzkoušet. Rozhodně je to skvělá zábava. 

Kůň nebo žáda

Není na tom nic složitého. Stačí se po dobu 1 minuty soustředěně zadívat na náš obrázek a hledat víc než samotnou žábu.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Optické iluze mají za cíl oklamat toho, kdo se na ně dívá. Zároveň vybízí k zapojení 100% koncentrace, aby se podařilo najít vše, co je v nich skryté.

Jinak tomu není ani s naším obrázkem. Na první pohled si většina lidí skutečně všimne žáby v jezeře. Žába ale není jediný tvor, který se na obrázku nachází. 

Je zde zobrazený také kůň. Spatřit ho se však podaří jen naprostým géniům. Ti jsou toho schopní do 10 vteřin. 

Záhada celé iluze tkví v tom, že abyste koně uviděli, musíte se na obrázek podívat jinak. Laicky řečeno ze správné perspektivy. 

Je třeba bedlivě prostudovat detaily těla žáby a postupně se dopracovat k hlavě koně, která se dívá směrem z jezera. 

Právě ti, jenž jsou v rozluštění této optické iluze považovaní za génie, mají schopnost hlavu koně objevit do pouhých 10 vteřin. Podle vědců jde o lidi s analytickým způsobem uvažování, schopné rychle řešit problémy a nevynechat jediný detail. 

Optická iluze s názvem "kůň žába" má podle nich prověřit inteligenci každého, kdo ji spatří. Zdali tomu tak skutečně je, se můžeme jen domnívat. Nelze jí však upřít fakt, že objevit koně chce jistou dávku logického myšlení.

Zdroje: littlethings.com, nypost.com, brainpages.org