Obyčejný vintage obrázek

Optické iluze pracují s myslí každého z nás. Dávají nám prostor ukázat svou inteligenci, zároveň nás ale nenechají odpočívat. Příkladem je i optická iluze zdánlivě obyčejné květiny. Rozluštit ji zvládnou jen ty nejbystřejší hlavy. 

Na první pohled vintage obrázek totiž ukrývá mnohem víc, než by se mohlo zdát. 

A to je smyslem této dokonalé iluze. Otestovat mysl každého, kdo obrázek květiny uvidí. 

Když na obrázek pohlédnete, skutečně uvidíte jen obyčejnou květinu. Pokud se ale zadíváte pozorně, překvapí vás, kolik tváří se za květinami schovává. 

Přesto se nemusíte bát, že je neuvidíte. Plně postačí se soustředit a zbystřet. Pak se vám v květině zjeví čtyři skryté obličeje. 

Dokonalá optická iluze

Tuto dokonalou a na první pohled dosti matoucí optickou iluzi rozluští jen 2 % lidí. Jen těm se podaří najít tváře během 10 sekund. Ostatní je buď najdou, ale potřebují mnohem delší čas, nebo se může zdát, že kromě květiny nic jiného nespatří. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Fígl tkví v tom, že potřebujete ty nejbystřejší oči, abyste pohlédli za něco, co je právě očím nejprve odepřené. Optickou iluzi květiny vyzkoušeli laici i velmi zkušení hádankáři a málokomu se podařilo najít osoby v iluzi, která je zřejmě záludnější, než se předpokládalo. 

Optická iluze klame oči, ale o to víc nutí hlavu, aby přemýšlela. Chce dotlačit náš mozek k nejlepším výkonům, kdy oči a hlava musí plně spolupracovat. 

Hlavně nezoufejte. Od toho přece optické iluze jsou. Bedlivě pracují s kognitivními funkcemi a naší kreativitou. Nenechají nás, abychom usnuli na vavřínech nebo se nudili. Optické iluze vyžadují aktivitu. 

Zaměřte se na jednotlivé okvětní lístky, vnímejte listy samotné. Jen tak zjistíte, kolik tváří nakonec objevíte. Podívejte se z různých úhlů, jednou zespoda, podruhé shora, skloňte hlavu, přivřete víčka. 

Pokud kromě květiny najdete alespoň dvě tváře, pak si buďte jistí, že vaše inteligence stojí na dobrých a kvalitních základech. 

Zdroje: www.thesun.co.uk, www.jagranjosh.com, www.moillusions.com