Mizející doprava

Svět optických iluzí nabízí celé spektrum situací, které dokonale matou lidské vědomí. Jednou z nich je také iluze mizející dopravy, která rozhádala internet. Lidé spekulovali, ovšem dobrat se pravdy, se podařilo jen málokomu. 

Na internetu se objevilo podivné video, kde mizela doprava kamsi do neznáma. Spustilo to nekonečnou řadu konspiračních teorií, o co vlastně jde. 

Jde o krátký klip, ve kterém doprava mizí kdesi na mostě, který vede přes kalnou vodu. Když po něm jedoucí auta a kola odbočují doleva, nadobro zmizí.

Někteří se domnívali, že je to jednoduchý trik nějakého kouzelníka, jiní to, co viděli, nazvali dalším Bermudským trojúhelníkem. Na videu se jedoucí motorky a kola po chvilce vypařily neznámo kam. 

Klip, který sdílel Brit Daniel Dutch, se rychle stal virální senzací. Za několik málo minut nasbíralo video přes stovky tisíc zhlédnutí. 

Všechny dopravní prostředky se dostaly k odbočce a poté zmizely v místě připomínajícím most. „Ano, a přesně v tomto místě doprava prostě zmizí," uvedl Dutch v jednom ze svých komentářů. 

Jen 1 % lidí najde řešení

Video, které doslova raketovou rychlostí obletělo svět, zmátlo až 99 % diváků. Ti se následně mezi sebou začali hádat, kdo z nich má pravdu. Nejvíce lidí vyjádřilo názor, že jde skutečně o Bermudský trojúhelník. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Pod videem se objevila celá řada komentářů typu „Logika říká, že je to nemožné! Je to kouzelnický trik! Vytváření iluze? Práce s kamerou?".

Jak je tedy možné, že motorky a kola mizí neznámo kam? Odpovědí je optická iluze. 

Ačkoliv internet rozhádal všechny, kteří měli možnost video vidět a přečíst všechny komentáře, odpověď na tuto záhadu je jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. 

Těch, kteří zjistili řešení, bylo však pouhé 1%. 

Skutečnou podstatou videa je dokonalá optická iluze. Optický klam, způsobený úhlem, pod kterým se video natočilo. Všechny záběry byly natočené shora. Způsobilo to, že to, co na první pohled vypadalo jako most nad řekou, nebylo ve skutečnosti ničím jiným, než špinavou střechou s vyvýšenou římsou s výhledem na silnici.

Žádný nový Bermudský trojúhelník se tedy nekonal. Tato dokonalá optická iluze je ale důkazem, jak moc mohou podobné jevy zahýbat s vědomím každého z nás. 

Optické iluze jsou mocné. Mohou v nás vytvořit dojem, že část auta je potopená loď, že černobílý obrázek je barevný nebo i to, že bychom měli navštívit lékaře. Ne všemu bychom ale měli věřit. 

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.indiatimes.com, www.mirror.co.uk