Odlišný motýl

Havolamy si žádají skutečně bystré přemýšlení. Jsou tedy víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek a všechny mozkové závity. 

Odbornící se shodují, že pravidelným řešením hlavolamů můžeme zlepšit kognitivní schopnosti, smysl pro detail i vizuální vnímání. Je ale potřeba se důkladně zamyslet. 

Bez toho by to totiž nešlo. Pokud si chcete ověřit, jak na tom se svým postřehem a chytrostí jste, neváhejte si vyzkoušet náš hlavolam v podobě optické iluze s motýli. Vyřešit ho ale zvládnou jen ti nejbystřejší. 

Nejprve si nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. K dispozici od nás máte pouhých 5 vteřin. Ano, to není mnoho, ale jde to. Jen je potřeba pracovat rychle a vyvarovat se případných chyb. 

A o co že vlastně jde? Na obrázku vidíte velké množství motýlů. Ti na první pohled vypadají zcela totožně. Přesto je to jen zdání, které dokonale klame naše smysly. 

Poznáte to? 

Jeden z těchto zdánlivě shodných motýlů je jiný. Vaším úkolem je určit, který z motýlů to je a ukázat nám, kde přesně se nachází a co ho odlišuje. Je potřeba, abyste byli skutečně pozorní. 

13 hádanek, které jsou složitější, než se zdá:

Zdroj: Youtube

Abyste vnímali obrázek jako celek a zároveň si ho prošli kousek po kousku. Abyste vnímali každého motýla zvlášť. Odlišný motýl se může nacházet skutečně kdekoliv.  

Musíte naplno zapojit svůj mozek a pořádně přemýšlet. Vnímejte tvary, čáry a jakýkoliv znak, který vás může dovést k cíli. Nenechte se rozhodit tím, že na vyřešení tohoto hlavolamu máte omezený čas. 

Přece jen jde o zábavu. Tak na to myslete. V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste poznali, který z motýlů je odlišný, pak vám patří veliká gratulace. 

Právě jste se zařadili mezi jedince, kterým neunikne žádný – byť sebemenší – detail. Disponujete skvělou bystrostí. Pokud ale stále nevíte, kde se odlišný motýl nachází, nezoufejte. My vám to rádi sdělíme.

Odlišný motýl se nachází ve druhém řádku odspodu jako třetí zleva. Odlišným prvkem jsou jeho křídla. Ta mají na motýla poněkud zvláštní tvar. Vidíte to? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, cherriessnackshack.com, starlight-lodge.com