Síla podivné fotografie

Optické iluze jsou skvělou zábavou pro naši hlavu. Nutí mozek pracovat naplno a nedat na to, co vidí oči. Ty totiž často spatří něco, co vůbec neexistuje. 

Příkladem je i náš obrázek. Přišel s ním student Muhammad Naeem, který na sociální platformě Twitter zveřejnil něco, o čem řada lidí neví, co to vlastně má být. 

Naeemova podivná fotografie ale zbořila internet poté, co se doslova a do písmene stala virální senzací. Co přesně vidíte vy? 

Už na nic nečekejte a zkuste si to. Zadívejte se po dobu několika vteřin na náš obrázek a zjistěte, jak dokáže ošálit vaši mysl. 

Vidíte pláž nebo jste si všimli rozbitého auta? 

Pláž nebo auto

Naeemova optická iluze je nejnovější hádankou pro naši mysl, která obletěla internet. Dvacetiletý student designu Muhammad Naeem z Pákistánu díky ní zažil svých 20 minut skutečné slávy.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Naeem na Twitteru zveřejnil podivnou fotografii. Rychle nasbírala velké množství lajků a zabavila tisíce návštěvníků nemalým dilematem. 

Lidé se totiž nemohli shodnout, co přesně se na fotografii nachází. Mnoho z těch, jimž se fotografie dostala před oči, na ní totiž jasně viděli krásnou romantickou pláž. 

Jenže tak tomu skutečně není. A právě o tom všechny optické iluze jsou. Jejich cílem je zmást člověka natolik, že uvidí něco, co vůbec neexistuje. Naeemova iluze na tom nebyla jinak. 

Zdánlivě romantická pláž byly ve skutečnosti dveře auta. Navíc rozbité. Ti, jež na první pohled viděli oceán a krásnou písčitou pláž, nemohli uvěřit, že se je podařilo takto oklamat. 

„Pokud vidíte pláž, oceánskou oblohu, skály a hvězdy, pak jste umělec. Ale není to obraz, je to spodní část dveří auta, která potřebuje opravit," vyjádřil se sám Naeem ke své fotografii. 

Optická iluze tak splnila, co měla. „Zaměřte se na temnou stranu, uvidíte bránu auta. Jsou to dveře od auta, těsnicí panel pod nimi je poškozený a poškrábaný, ohyb dveří vytváří iluzi pláže, zatímco těsnicí panel vytváří iluzi vody na jejím okraji," doplnil Naeem. 

U optických iluzí je snadné podlehnout tomu, co se zdá našim očím viditelné jako první. Proto je potřeba obrázek detailnější zkoumat. Jen tak máte šanci optickému klamu přijít na kloub. 

Zdroje: www.dailymail.co.uk, time.com, www.thesun.co.uk